Zpět na » Synot liga » Omezení fanoušky neodradila, na Bohemians jich byly čtyři tisíce

Synot liga - Omezení fanoušky neodradila, na Bohemians jich byly čtyři tisíce

Omezení fanoušky neodradila, na Bohemians jich byly čtyři tisíce © chachari.cz - Fanoušci Bohemians

0

Líbilo se

29.03. - Mimořádná bezpečnostní opatření, která provázela páteční zápas první fotbalové ligy mezi Bohemians 1905 a Ostravou (0:0), prakticky nepoznamenala diváckou návštěvu na vršovickém stadionu. Do Ďolíčku přišlo 4094 fanoušků, což bylo ještě o sedmdesát více než při předchozím domácím utkání Pražanů s Libercem.

Souboji posledních dvou celků tabulky předcházely obavy, aby se neopakovaly výtržnosti z duelu Baníku se Spartou. V něm se ostravští a zřejmě i polští chuligáni před týdnem pokusili dostat do sektoru hostů, napadli policisty, vytrhali desítky sedaček a zničili plot.

V pátek se však nic podobného neopakovalo. Těžkooděnci doprovodili fanoušky Ostravy z vršovického nádraží až na stadion. Přímo v Ďolíčku pak policie zaznamenala jen situaci u jednoho z vchodů, kde se skupina asi 25 lidí pokusila bez lístků dostat dovnitř, ale nakonec poklidně odešla.

"Jsme rádi, že se v průběhu samotného utkání ani v poločasové přestávce nic nestalo, a to v domácím ani v hostujícím sektoru," řekl ČTK a Radiožurnálu tiskový mluvčí Bohemians 1905 Tomáš Mutinský.

Vstupenky se prodávaly jen v předprodeji na jméno a datum narození. V den zápasu již nebylo možné lístky koupit. U vstupu na stadion se kontrolovaly doklady a namátkově probíhaly také dechové zkoušky na alkohol.

"Těší nás, že jsme některé fanoušky, kteří by případně chtěli dělat na stadionu výtržnosti, odradili adresným ticketingem nebo všeobecně tou prohlídkou," uvedl Mutinský.

Pro příznivce "Klokanů" prý představovalo největší problém zajištění vstupenek s předstihem. "Očekávali jsme, že pro některé fanoušky, například ty mimopražské, to může být komplikace. Ti si museli vstupenky často shánět složitě na dálku přes známé a podobně. Ale nakonec jsme mohli vidět, že byla vyšší návštěva než při posledním domácím utkání s Libercem," konstatoval tiskový mluvčí Bohemians 1905.

Ze čtyř tisíc návštěvníků v Ďolíčku se okolo dvou stovek usadilo v sektoru hostů, někteří fanoušci slezského klubu však pronikli i na hlavní tribunu. "Šlo o příznivce Ostravy, kteří například žijí a pracují v Praze, nijak se barvami či oblečením ke svému klubu nehlásili. Proto je nešlo odhalit a zakázat jim vstup," vysvětlil Mutinský.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Témata článku
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články