Zpět na » Synot liga » Chmelaři setrvají ve druhé lize

Synot liga - Chmelaři setrvají ve druhé lize

0

03.06. - Ač se Blšany krčily po podzimní části sezóny na nelichotivém dně druholigové tabulky, v průběhu jarního finiše neuvěřitelně pookřály, zabraly a dnes, dvě kola před koncem soutěže, je po domácí výhře 2:0 nad Bystrc může hřát jistota setrvání ve druhé nejvyšší české soutěži i v ročníku 2007/08.
Naopak brněnská Dosta Bystrc s velkou pravděpodobností spadne do MSFL.

Před zápasem byly karty rozdány jasně - Bystrc přijela do Blšan pro body znamenající alespoň teoretickou naději na záchranu, domácí celek potřeboval zvítězit, aby poslední dvě utkání nebyl zatížen přetěžkým břemenem v podobě myšlenek na hrozící sestup.

Za vytyčeným cílem mířily zodpovědněji Blšany, hostující celek jednoznačně přehrály. Kromě dvou branek, v 59. minutě mladíka Smejkala a v 72. minutě zkušeného harcovníka Novotného, si žlutomodří vypracovali celou řadu dalších gólových příležitostí. Zápas byl jednoznačně v jejich režii.

Zdecimovaná Bystrc po dalším prohraném zápase, v této sezóně již osmnáctém, obdržela definitivní knock out. Naopak vesnické družstvo, splní-li podmínky ČMFS, setrvá na druholigové mapě i v další sezóně.

FK Chmel Blšany – FC Dosta Bystrc 2:0 (0:0)
Branky: 59.Smejkal, 72. Novotný
ŽK: Pilař, Jamrich – Novakovič, Krejčíř, Nechvátal, Houšť

Sestava FK Chmel Blšany: Svoboda – Jamrich, Zachariáš, Novotný, Rosa – Loos (59.Kožíšek), Pilař (78.Trup), Jedinák, Krejčík (76.Benko) – Smejkal, Andrei

Sestava FC Dosta Bystrc: Drápela – Houšť, Krejčíř, Michal, Nechvátal, Smutný (57.Bielik), Zedníček, Novakovič, Schuster, Belej (67.Kasálek), Logara (80.Mrázek)