Zpět na » Synot liga » Opava - Jihlava 1:1

Synot liga - Opava - Jihlava 1:1

0

04.06. - Jihlava remízou v Opavě definitivně ztratila postupové naděje. Z horké Opavské půdy si připsala jen bod a uštědřila tak Slezanům první jarní domácí ztrátu.

V úvodní gólovce se objevil v 7. minutě Kozák, který dostal balón za obranu, ale tísněn Gebreselassiem mířil nad. Svou první šanci si vytvořila Jihlava v 10. minutě, Lovětínský rozehrál rohový kop a po několika nahrávkách a odražených míčích pálil uvnitř šestnáctky jen těsně vedle levé tyče Kadlec. V 15. minutě domácím fanouškům zatrnulo, když Veselého centr z pravé strany málem hlavičkoval Pejša do šibenice Novákovi brány. Po rozehrání rohového kopu následně střílel do náruče Nováka Vladyka. Ve 21. minutě se však slušně zaplněné ochozy mohly radovat. Odražený míč se po standardní situaci dostal na levý okraj velkého vápna, odkud do rozhozené jihlavské obrany centroval Mezlík, který přesně našel hlavu mladého kanonýra Kozáka a Tulis byl bez šancí – 1:0.

Vysočina vyrovnala ještě do poločasu po jednom z postupných útoků. Z levé strany přesně odcentrovat Lovětínský na hlavu Faldyny, který vyskočil výše než dvojice opavských beků a přesně trefil levý kout domácí branky. Do kabin tak odešla obě mužstva za nerozhodného stavu 1:1.

Ve druhém poločase byla lepší Vysočina, ale ke gólům to nevedlo. Blízko byl v 54. minutě Svoboda, ale na poslední chvíli před ním ukopl míč Víšek. Z řady dalších rohů či závarů byla nebezpečná zablokovaná střela Veselého, po Vladykově rohu dorážka Faldyny či hlavička Vladyky po přetaženém centru Bartoše. Oba týmy si tak rozdělily body za remízu 1:1.

Pro oba týmy remíza nic neřeší. Opava by se v případě výhry posunula před svého soupeř a Jihlava by se v případě zisku tří bodů posunula na dohled postupovým příčkám. Poslední minuty však naznačovaly, že vyhrát nechce nikdo.

Utkání podle hlasatele sledovalo 2497 diváků. Ochozy byly však slušně zaplněny a na první pohled se zdálo, že dohrávku 28. kola sledoval dvojnásobný počet.

Opava – Jihlava 1:1 (1:1)
Branky: 21. Kozák - 37. Faldyna. Rozhodčí: Adam - Košec, Ĺ těrba. ŽK: Pejša, Kozák - Baláž, Veselý, Drga. Diváci: 2497.
Opava: Novák - Kolínek, Pejša, Mezlík, Víšek (60. Sluka) - Partyš, Wirth, Barteska, Zapletal - Halaška (82. Půda), Kozák
Jihlava: Tulis - Gebreselassie, Vít, Kadlec, Drga (86. Pacholík) - Veselý (75. Bartoš), Vladyka, Lovětínský, Baláž - Svoboda, Faldyna