Zpět na » Synot liga » Matula mohl dostat červenou, soudí předsedkyně komise rozhodčích Damková

Synot liga - Matula mohl dostat červenou, soudí předsedkyně komise rozhodčích Damková

Matula mohl dostat červenou, soudí předsedkyně komise rozhodčích Damková © slavia.cz - Rozhodčí uděluje červenou kartu (ilustrační foto)

0

Líbilo se

11.03. - Jeden moment ze včerejšího zápasu utkvěl fanouškům fotbalové Slavie v paměti ještě více než těsně před závěrečným hvizdem inkasovaná branka. Bezprostředně jí totiž předcházel faul teplického Matuly na Damiena Boudjemau, po němž záložník červenobílých musel vystřídat. Zákrok domácího obránce však rozhodčí Nenadál přešel bez povšimnutí.

Boudjemaa byl po celou dobu střetnutí velmi aktivní. Napadal, tvořil a přesnými přihrávkami vysílal spoluhráče do zajímavých situací. V závěru duelu se pokoušel provést útočný výpad podél postranní čáry, jenže zárodek gólové šance rázně utnul Milan Matula, který francouzskému fotbalistovi prošlápl kotník.

Hosté už v tu dobu hráli více než půlhodiny v oslabení a ztráta dalšího hráče se jim stala osudnou. V devíti totiž jednu z teplických příležitostí neubránili, a tak se domů poroučeli bez jediného bodu. I proto byli po zápase naštvaní, že obránce neviděl žádnou z karet.

K celému případu už se vyjádřila i předsedkyně komise rozhodčích Dagmar Damková. Řekla, že sudí Nenadál mohl Matulu vyloučit, ale vzápětí dodala: "Šlo ovšem o exemplární případ toho, jak je situace vidět v televizi ze zpomalených záběrů, a jak v reálném pohledu ze hřiště. Šlo o souboj v rychlosti, po kterém rozhodčí, hráči ani střídačky nevnímali situaci jako důvod k udělení červené karty."

Alibi může rozhodčímu vytvořit i fakt, že ani fanoušci přímo v hledišti v prvním okamžiku neviděli, jak hrubý faul byl. "Ptala jsem se lidí, kteří byli na stadionu, a většina z nich byla mým dotazem nejprve překvapena. Je to jeden z případů, o kterých jsme mluvili na semináři před začátkem jarní části soutěže. Může totiž opravdu dojít k momentu, který ze hřiště nikomu nepřipadá jako surová hra, ale při zhlédnutí televizních záběrů jsme následně přesvědčeni o opaku," dodává šéfka komise.

Podle jejích slov jinak Nenadál utkání zvládal dobře. "Zvládl zápas podle mého názoru na to, kolik má ligových zkušeností, velmi dobře. Karty dával správně, utkání vedl s citem a dobře vyhodnotil i momenty, kdy měl poskytnout výhodu nebo přerušit hru. Vyloučení Gecova po druhé žluté kartě bylo zcela v pořádku," vrací se Damková k vyloučení slávistického kapitána.

Sešívaní mají s Matulou už jednu neblahou zkušenost. V roce 2010 podobně ostře fauloval Petra Jandu, načež na něj Slavia podala stížnost a žádala dokonce definitivní konec hráčovy kariéry. Ten nakonec nepřišel, stížnost byla zamítnuta a Matula mohl nastupovat dál. Přitom už rok předtím dostal osmizápasový trest poté, co udeřil loktem Petra Jiráčka z Plzně.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Mohl..? Snad MĚL, ne? Smajlík 14

united20
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články