Zpět na » Synot liga » Nizozemec Alex Pastoor má za sebou premiéru na lavičce Slavie

Synot liga - Nizozemec Alex Pastoor má za sebou premiéru na lavičce Slavie

Nizozemec Alex Pastoor má za sebou premiéru na lavičce Slavie © slavia.cz - Alex Pastoor si odbyl premiéru na lavičce Slavie

0

Líbilo se

11.03. - Přesně po týdnu od změny trenéra nastoupili fotbalisté pražské Slavie k soutěžnímu zápasu proti Teplicím. Třetí celek tabulky byl sice favoritem, ale sešívaní rozhodně nezaostávali. Navzdory porážce tak nového muže na lavičce může těšit alespoň předvedená hra.

"Výsledek je samozřejmě zklamání, zejména když dostanete gól v posledních minutách. Ale z průběhu a předvedené hry mám radost a jsem na kluky pyšný," říká Nizozemec Alex Pastoor.

První slávistický kouč z prostoru mimo bývalou československou federaci od roku 1935 ke své premiéře nedostal zrovna jednoduchého soupeře. Však Teplice jsou možná největším kladným překvapením letošního ročníku, navíc všichni fanoušci sešívaných měli ještě v živé paměti ostudný debakl 0:7 z podzimního zápasu.

A nejen fanoušci. V utkání, které výrazně ovlivnilo vyloučení tehdejšího kapitána Karola Kisela, si zahrála i část současného kádru pražského celku. Přestože tehdejší hříšník byl včera přítomen jen v roli funkcionáře, červené karty trápí Slavii dál. Předchozí dva jarní duely dohrávala o jednoho muže v poli slabší a nejinak tomu bylo i v tom třetím.

"Do té doby jsme kontrolovali hru a pokračovali jsme v tom i v deseti. Ale nemyslím si, že bychom byli nedisciplinovaní, spíš přemotivovaní," hodnotí to nejnovější oslabení, jež ale trvalo kolem čtyřiceti minut a vyvrcholilo inkasovaným gólem, Pastoor.

Abychom byli úplně přesní, v době teplické branky hráli sešívaní dokonce v devíti. Zimní posila Damien Boudjemaa se totiž za postranní čarou vzpamatovával z ostrého střetu a nemohl tak být nápomocen u klíčové situace celého zápasu.

Navzdory porážce je ale z kabiny slávistů cítit pozitivní energie. "Jeho filozofie je založená na naprosto pozitivním přístupu. Prostě klid a úsměv," vysvětluje záložník Martin Juhar, jenž si včera vyzkoušel, jaké je to hrát na pravé straně a možná trochu překvapivě mu daný post svědčil.

Jako liché se nakonec ukázaly i obavy z možných potíží v komunikaci holandského kouče s hráči. Valná většina totiž angličtinu ovládá, a sám Pastoor už se vrhl na studium jazyka českého. "Už umím počítat do stovky a znám i dny v týdnu," směje se, ale vzápětí už vážněji dodává, že mu s překladem pomáhají i jeho spolupracovníci. "Sice se snažím dělat všechno sám, ale mám kolem sebe tým lidí, kteří mi pomáhají. Karol je jedním z nich."

Nyní má slávistický lodivod přesně čtyři dny na to, aby své svěřence připravil na ještě důležitější souboj, než byl ten včerejší. V pátek se totiž v Edenu utká se Znojmem, což bude v důsledku vyrovnané spodní poloviny tabulky přímý souboj o záchranu.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Aby se z něj všici neposrali, si myslí kdoví co není, když příjde na lavičku ve vestičce a saku. To, že jsi líp oblečenej než Ščasný, neznamená, že umíš taky líp trénovat.

peta.peta
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články