Zpět na » Synot liga » Teplice po těsné výhře nad Slavií uhájily třetí místo v tabulce

Synot liga - Teplice po těsné výhře nad Slavií uhájily třetí místo v tabulce

Teplice po těsné výhře nad Slavií uhájily třetí místo v tabulce © slavia.cz - Zápas mezi Slavií a Teplicemi (ilustrační foto)

1

10.03. - REVIEW K prvnímu zápasu pod novým trenérem dnes nastoupili fotbalisté pražské Slavie. Soupeřem jim byly Teplice, tedy celek, který svádí souboj o třetí místo v tabulce. Sešívaní však roli outsidera dlouho popírali a navzdory čtyřicetiminutovému oslabení sahali po bodu. Nakonec ale prohráli 1:0.

Slávisty vedl poprvé do utkání Nizozemec Alex Pastoor a dlouho to vypadalo, že jeho premiéra může být úspěšná. Třetí tým tabulky se rozhodně neprezentoval svým pověstným útočným fotbalem a dobře napadající hosté jej dostávali pod tlak.

První možnost skórovat měl už v 5. minutě Juhar, který tentokrát nastoupil na pro něj netradičním pravém křídle. Jeho ránu do rohu branky vyrazil Grigrar a gólman Teplic se musel činit i v dalším průběhu zápasu.

Po třinácti minutách ho znovu prověřil Juhrar, ale znovu neuspěl. Neúspěšný byl také dorážející Boudjemaa. Ten se opět prezentoval výborným výkonem a prokazoval, že je vydařenou zimní posilou sešívaných. Obzvláště funguje jeho souhra s Necidem, který právě po kolmici od francouzského hráče vyslal na Grigara přízemní střelu. Avšak gólu se nedočkal ani on.

Následně začali úřadovat i domácí. Jejich africká ofenzivní síla se projevila v minutě devětadvacáté, kdy se po Krobově centru hlavou jen těsně netrefil Litsingi. V závěru první půle ještě zkoušel štěstí Ljevakovič, i přesto se ale do kabin odcházelo za nerozhodného stavu.

Klíčovou se stal okamžik, jenž přišel šest minut po začátku druhého dějství. Gecov podruhé v zápase viděl žlutou kartu, vzápětí se mu před očima zjevil kartonek červené barvy a slávistický záložník se musel poroučet z hrací plochy. Bilance červenobílých je v tomto ohledu neskutečná. Tři červené karty ve třech jarních zápasech se hned tak nevidí.

Kdo by ale očekával, že Teplice Slavii zmáčknou a během chvilky rozhodnou o svém vítězství, šeredně by se pletl. Naopak se často musely bránit brejkovým situacím. Z jedné takové mohl otevčít skóre Juhar. Grigara sice přeloboval, jenže míč skákající do prázdné branky nakonec včas odkopl vracející se Matula.

Nebezpečné výpady měli i domácí. V 71. minutě chyběly Litsingimu k úspěšnému zakončení asi dva kroky. Už to vypadalo, že se oba celky rozejdou smírně, avšak slávisté museli na chvíli oželet ošetřovaného Boudjemu a dvojnásobné přesilovky využil Hošek.

Žlutomodří tak nakonec mohli oslavit důležitou výhru a upevnění třetího místa v soutěži. Na čtvrtý Liberec mají po devatenáctém kole náskok dvou bodů. Slavistům se naopak ztenčil náskok na patnáctou pozici a nyní činí rovné tři body.

tepFK Teplice 1:0 (0:0) SK Slavia Prahasla

FK Teplice: Grigar - Vondrášek, Matula, Hošek, Krob - Ramos (62. Salami), Ljevakovič, Vachoušek (90+2. Takács), Litsingi, Nivaldo - Jindráček (83. Vůch).

SK Slavia Praha: Čontofalský - Dostál, Smejkal, Neves, Ritchie - Hrubý (90+4. Vyhnal), Boudjemaa (87. Lička), Gecov, Zmrhal, Juhar - Necid.

Gól: 86. Hošek (Nivaldo)
Střely (na bránu/mimo bránu): 25 (13/12) - 10 (7/3)
Držení míče: 55% - 45%
ŽK: 56. Ramos, 75. Vondrášek, 90+4. Vůch - 30. Neves, 45+1. Gecov, 48. Juhar, 49. Hrubý, 72. Ritchie
ČK: 50. Gecov