Zpět na » Synot liga » Blbě jsem to trefil, ale byl to gól, říká o vítězné trefě Necid

Synot liga - Blbě jsem to trefil, ale byl to gól, říká o vítězné trefě Necid

Blbě jsem to trefil, ale byl to gól, říká o vítězné trefě Necid © slavia.cz - Slávista Tomáš Necid slaví svůj gól proti Dukle

1

01.03. - Fotbalisté pražské Slavie měli včera druhou šanci vybojovat první jarní body. Po debaklu 5:1, který si sešívaní přivezli z Olomouce, na tom mužstvo nebylo psychicky nejlépe. Derby proti Dukle však zvládlo a teď hráči doufají, že by je výhra nad třetím týmem tabulky mohla nakopnout ke světlejším zítřkům.

"Ještě před odchodem. Možná Teplicím," vzpomíná matně na svůj poslední gól v české lize útočník Tomáš Necid. Měl pravdu, poslední gól skutečně dal Teplicím, ale to se psal ještě rok 2008 a Necid tehdy soutěži kraloval.

To samé platilo i o Slavii. Jenže od doby, kdy získala svůj třetí - a zatím také poslední - český titul, uplynulo již téměř 5 let. Mezi tím se sešívaní postupně propadali hlouběji a hlouběji do spodních pater tabulky, řešili finanční problémy, často měnili trenéry a naposledy třeba vysoko prohráli s olomouckou Sigmou.

"Hráli jsme dobře dozadu. Makali jsme, nenechali je hrát. Dukla byla v zápase s Teplicemi dobrá na míči, rozebrala je. Toho jsme se chtěli vyvarovat. Pomohlo nám i to, že jsme dali první gól," popisuje Necid rozdíly ve hře Pražanů oproti prvnímu jarnímu kolu.

Pravdou ovšem je, že nebýt jeho trefy, zůstal by v Edenu pouze bod. A možná ani ten ne. "Chtěl jsem to poslat na zadní tyč, ale blbě jsem to trefil. Naštěstí to byl gól. Výsledek 2:0 v poločase byl pro nás super," přibližuje rozhodující moment malého pražského derby čtyřiadvacetiletý útočník.

Dukla v závěru vytvořila velký tlak. Hodně jí pomohlo vyloučení Vošahlíka, ale i zmatky ve slávistické obraně. Po nešťastném Škodově odkopu stihl ještě situaci zachránit Čontofalský, na Pospěchovu hlavičku už byl ale krátký, a tak se posledních šest minut zápasu stalo pro domácí utrpením.

"Kdyby se člověk bál, tak na to hřiště ani nemůže. Samozřejmě se člověku v hlavě odehrává spousta myšlenek, ale musí se koncentrovat na to, aby ten gól nedostal," říká obránce Michal Smejkal, jenž hlavičkou skóre otevíral a na konci utkání se zase staral, aby dobrá první půle nepřišla vniveč.

Strach nepociťuje ani trenér Koubek, ačkoli ho v příštím kole čeká další těžká prověrka. Jeho svěřenci narazí na Teplice, s nimiž na podzim, ještě pod předchůdcem Petroušem, prohráli dokonce 0:7.

"Pokoru, respekt a obavu musíte mít vždycky. Strach je zbytečně silné slovo. Pokud budeme pokračovat tímto způsobem a předvedeme koncentrovaný výkon, kdy se k tomu přistupuje jako k boji o záchranu, tak obavy nejsou na místě," uzavírá Koubek, jenž byl spokojen i s tím, že jeho tým na rozdíl od minulého zápasu nehrál na krásu, nýbrž tvrdě a účelně.