Zpět na » Synot liga » Slavia odčinila trapas z Olomouce, Duklu porazila 2:1

Synot liga - Slavia odčinila trapas z Olomouce, Duklu porazila 2:1

Slavia odčinila trapas z Olomouce, Duklu porazila 2:1 © slavia.cz - Utkání 18. kola Gambrinus ligy Slavia - Dukla

1

28.02. - REVIEW V dosti rozdílném rozpoložení nastupovali do dnešního malého derby fotbalisté Slavie a Dukly. Zatímco druzí jmenovaní se po výhře nad Teplicemi vyhřívali na třetím místě, sešívaní si díky pětigólovému přídělu od Olomouce zhoršili pozici v bojích o záchranu. Zápas v Edenu ale postavil všechny předpovědi na hlavu.

Slavia nastoupila do zápasu s pozměněnou sestavou oproti úvodnímu jarnímu vystoupení. Na pravé straně nahradil vykartovaného Nitrianského Dostál, ze základu vypadl Lička a asi nejviditelnější změnou byl návrat Kamila Čontofalského mezi tři tyče.

A už během prvního dějství se změny začaly vyplácet. V desáté minutě mohlo být s domácími zle, když se ke střele z dvanácti metrů napřáhl Mareš. Jeho pokus však odvrátil Dostál na roh.

Právě rohové kopy se staly klíčem k prvnímu gólu. Slavia zahrávala dokonce tři v řadě a ten poslední už Boudjemaa nacentroval přesně tam, kam měl. Smejkal se odtrhl od svého strážce Zbyňka Pospěcha a hlavou nasměroval míč za záda brankáře Rady.

Slávisté byli při chuti. Ve 33. minutě to zkoušel pro změnu Škoda. Jeho hlavička ale v síti neskočila. A tak si museli domácí fandové počkat až do úplného závěru první půle. V něm jejich favorité předvedli dokonalou akci, na jejímž konci byla přihrávka Boudjemy na Necida, jenž křižnou střelou zvýšil na 2:0.

Dukla se ale nevzdávala. Z kabin přišla správně nabuzená a před Čontofalského brankou začalo být horko. Ke gólu měl blízko například Pospěch, který si naběhl za obranu a přeloboval slávistického brankáře. K jeho smůle se však míč pohyboval příliš pomalu, takže vracející se Gecov ho pohodlně odkopl do bezpečí.

Pozadu nechtěl zůstat ani druhý hostující útočník. Jakub Mareš se divákům v Edenu předvedl v minutě osmašedesáté, kdy se uvolnil před pokutovým územím a svoji tvrdou střelu poslal těsně na branku Slavie.

Situaci domácím ztížil i navrátilec Jan Vošahlík, jenž v 73. minutě zbytečně fauloval na soupeřově polovině a viděl druhou žlutou kartu. To se ale nelíbilo sešívaným fanouškům, jejichž kotel byl nahněvaný už kvůli předcházející neodpískané penaltě na Necida.

Deset minut před koncem řádné hrací doby odešel ze hřiště Piták, po němž kapitánskou pásku převzal Škoda. Moc mu ale nesvědčila. O chvíli později totiž před vlastní bránou zazmatkoval a ošemetnou situaci, která mohla skončit vlastním gólem, vyřešil dvěma brilantními zákroky Čontofalský.

Nakonec se ale hosté přeci jen dočkali. Po centru Mareše snížil na 2:1 Pospěch. Na vyrovnání už ale nedošlo, a tak mohli slávisté oslavit první jarní výhru. Dali tak zapomenout na propadák v Olomouci a posunuli se na desátou příčku tabulky. Dukla zatím zůstává třetí, o svoji pozici však může v průběhu 18. kola přijít.

slaSK Slavia Praha 2:1 (2:0) FK Dukla Prahaduk

SK Slavia Praha: Čontofalský - Dostál, Smejkal, Škoda, Neves - Zmrhal, Piták (80. Juhar), Gecov, Boudjemaa (85. Mičola), Vošahlík - Necid (90+1. Prošek).

FK Dukla Praha: Rada - Mat. Hanousek (79. J. Marek), Vorel, Romera, Štětina - Kalouda (61. Kovaľ), Berger (46. Černý), Gedeon, Hlinka, Mareš - Pospěch.

Góly: 14. Smejkal (Boudjemaa), 45. Necid (Boudjemaa) - 87. Pospěch (Mareš)
Střely (na bránu/mimo bránu): 8 (3/5) - 13 (6/7)