Zpět na » Synot liga » Klokani postupují do 1. Gambrinus ligy

Synot liga - Klokani postupují do 1. Gambrinus ligy

0

12.06. - Pražští Bohemians zvládli zápas roku a s přehledem vyhráli v Olomouci nad místním HFK 3:1. Výhra jim tak zajistila druhou pozici, ze které je už nikdo nemůže sesadit.

Trenér Bohemians Zbyněk Busta asi všechny překvapil nasazením osmnáctiletého Jana Morávka do záložní řady.

Ten zatím neměl odehranou ani jednu minutu. Odehrál dobrý zápas a velkou měrou se přičinil k vítězství.
Kdo přišel na stadion jen o chvilku později pravděpodobně neviděl gól Vladimíra Bálka. K tomu se míč dostal po průniku Kotyzy a před Bálkem již zívala prázdná branka. Ve zbytku prvního poločasu se hrál rychlý fotbal s mnoha nepřesnostmi. Hostům tak patřil i závěr prvního poločasu, to si na rohový kop naskočil Lukáš a zvýšil na poločasových 2:0 pro Bohemians.

Druhý poločas začal jako ten první. Domácí nastoupili opět nekoncentrovaní a výsledkem toho byl třetí gól klokanů. Míč po pravé straně zatáhl Bálek, přesně nahrál Morávkovi a pro toho už nebyl problém skórovat. Morávek si tak ve svém debutu připsal gól. Domácí se pak již zmohli jen na vyrovnání. To se po rohovém kopu trefil Ĺ evela, ale to bylo ze strany domácích vše.

Bohemians tak díky výhře postupují společně se Žižkovem do první ligy. HFK si bude muset minimálně rok počkat.

HFK Olomouc – Bohemians 1:3 (0:2)
Branky: 71.Ĺ evela - 1. Bálek, 46. Lukáš, 49. Morávek. Rozhodčí: Jílek – Chytil, Jiřík. ŽK: Kotůlek, Ĺ evela – Rychlík. Diváci: 2905
1.HFK Olomouc: Doležal - Lošťák, Lukášek (75.Los), Kotůlek, Josefík – Ĺ kuta, Ĺ evela, Krutý (64.Dadák), Spáčil – Kazár (62.Korčián), Da Silva
Bohemians 1905: Sňozík – Lukáš, Rada, Rychlík, Růžička – Marek, Pávek, Kotyza (63.Hašek P.), Matůš (74.Kulvajt) – Morávek (92.Hašek I.), Bálek