Zpět na » Synot liga » Sparta na začátku zimní přípravy prodloužila smlouvu s Matějovským

Synot liga - Sparta na začátku zimní přípravy prodloužila smlouvu s Matějovským

Sparta na začátku zimní přípravy prodloužila smlouvu s Matějovským © sparta.cz - Sparta prodloužila smlouvu se záložníkem Markem Matějovským

2

Líbilo se

03.01. - Leden je v českých luzích a hájích tradičně měsícem, ve kterém fotbalové kluby absolvují zimní přípravu. V tomto ohledu nezahálí ani lídr Gambrinus ligy. Fotbalisté Sparty ji zahájili doma na Letné a jeden z nich dostal opožděný vánoční dárek.

"Nechci svou situaci komentovat, chci hrát. Každý chce hrát, neznám nikoho, kdo by nechtěl. Nemůžu být spokojený." Tak mluvil Marek Matějovský po posledním podzimním kole, když svým gólem pomohl Spartě vyhrát na hřišti Jablonce.

Jestli se na jeho pozici v týmu do budoucna něco změní, je nejisté. Dnes však někdejší sparťanský kapitán podepsal na Letné novou smlouvu, která bude platit do léta 2015. Klub tím tak potvrdil, že nechce riskovat poškození týmové chemie neuváženým posilováním a místo toho bude čerpat z vlastních zásob.

"Náročné to nebylo. Nejprve jsem byl osloven vedením s nabídkou prodloužení smlouvy. Chtěl jsem si především promluvit s trenérem a Jakubem Otavou o tom, jak naše spolupráce bude vypadat, a potom už nebylo co řešit," říká Matějovský dnes a své výroky, za něž byl od vedení kritizován, mírní.

"Pochopitelně jsem netvrdil, že musím nutně hrát. Beru moji pozici takovou, jaká je, a nemám problém s tím, když budu hrát méně. Nikdy jsem ani nechtěl, abych tu měl místo zaručené," dodal záložník na startu zimní přípravy.

Do té zasáhne celkem 33 sparťanů, mezi nimiž bude 9 nováčků. Ti se buď vrátili z hostování, nebo přišli z mládežnických výběrů Sparty. "Nejsou tady pro nic za nic. Mluvili jsme o nich s trenéry mládeže, a proto dostali šanci ukázat kvalitu a poprat se o místo v týmu," vysvětluje trenér Vítězslav Lavička.

Populárního kouče mohl potěšit také fakt, že se nejspíše podaří udržet devítigólového střelce Josefa Hušbauera, o němž se spekulovalo, že by mohl klub opustit. "Žádná jednání nebyla, nicméně okolo některých našich hráčů krouží zájemci neustále," připouští zájem člen představenstva Jakub Otava, zároveň ale dodává, že žádného hráče nepustí za každou cenu. "Prostřednictvím agentů vysíláme ke všem zájemcům signály, že hráče prodávat nechceme."

Letenští v průběhu zimy absolvují dvě soustředění - v Třeboni a ve Španělsku - a několik přípravných zápasů v tréninkovém centru na Strahově. S nimi začnou už příští čtvrtek proti Viktorii Žižkov a Graffinu Vlašim. Generálku na jarní část soutěže, do které vstoupí s pětibodovým náskokem před druhou Plzní, obstará v polovině února utkání s Jabloncem.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články