Zpět na » Synot liga » Fotbalový deník: Strašák Fenin a král Vrba

Synot liga - Fotbalový deník: Strašák Fenin a král Vrba

Fotbalový deník: Strašák Fenin a král Vrba © theepochtimes.com - Martin Fenin se stal symbolem promarněného potenciálu stříbrné dvacítky

1

Líbilo se

02.01. - Redakce FotbalPortal.cz si pro vás připravila další novinku. Počínaje dnešním dnem bude touto dobou pravidelně vycházet drobné ohlédnutí za událostí dne. Nejprve pokryjeme českou sekci, pokud by komentáře měly úspěch, můžeme se zaměřit také na ostatní soutěže. Jestliže s našimi články budete chtít slušně a věcně polemizovat, budeme jen rádi.

Měla to být generace, která posune český fotbal na úplný vrchol. Vicemistři světa do 20 let byli po svém nečekaném úspěchu žádaní ve světových velkoklubech a často bez zkušeností odcházeli za lepší smlouvou nebo vidinou prestižní ligy.

Otřepané klišé říká, že pýcha předchází pád, a tak se naděje proměnila v prokletí. Jak pro fotbalisty, kteří v zahraničí propadli a fanoušci jim předhazovali nevyužitý potenciál, tak pro jejich kluby. Vždyť si vzpomeňte, jak dopadlo takové Brno, kterému se podařilo pár jedinců udržet, a na nezkušených mladících postavilo svoji strategii.

Petr, Kalouda, Střeštík, Fenin, z tahounů stříbrné party je dnes slyšet pouze o jediném. A Martin Fenin se zrovna v pozitivním světle neprezentuje. Spíš posunul dílo Milana Baroše, známého svými večírky v baru Kozička, ještě na ničivější úroveň. A stejně tak dopadl i trenér Miroslav Soukup, jenž zaujal snad jen vyhazovem Tomáše Řepky z Českých Budějovic, po němž kontroverzní obránce opustil svět profesionálního fotbalu.

Avšak protože se nový rok má začínat pozitivně, zmiňme také fakt, že jedna promrhaná příležitost nakonec českému fotbalu skutečně pomohla. Naučil se totiž neprodávat hráče předčasně a naplno využívat jejich domácí potenciál. Ale to už je zase jiná pohádka s králem Vrbou a princi Daridou a Kadlecem.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články