Zpět na » Synot liga » Bohemka zažila při utkání s Brnem policejní manévry a přerušení zápasu

Synot liga - Bohemka zažila při utkání s Brnem policejní manévry a přerušení zápasu

Bohemka zažila při utkání s Brnem policejní manévry a přerušení zápasu © bohemians.cz - Záložník David Bartek litoval, že přerušení přišlo v nejméně vhodnou chvíli

0

Líbilo se

02.12. - Nepříliš atraktivní podívanou předvedli fanouškům fotbalisté Brna a Bohemians. Nezáživná hra, pomalé tempo a mnoho nepřesností ve hře obou mužstev, tak trochu podnítily příznivce, aby se začali bavit sami. A v zimou prolezlém Ďolíčku bylo najednou pořádně horko.

Už před zápasem kolovaly tiskovým střediskem klokaního svatostánku zvěsti o stovkách brněnských fandů, kteří se na zápas chystají v nedalekých barech, a nebylo vůbec jisté, jestli je pořadatelská služba na utkání pustí.

Vzhledem k rizikovosti posledního podzimního střetnutí byly kontroly na stadionu bedlivé, a dokonce i akreditovaní novináři museli prokazovat, že si na stadion nenesou zakázanou pyrotechniku. Že pořadatelské počínání nebylo příliš úspěšné, se ukázalo hlavně v 64. minutě, kdy rozhodčí na pokyn policie utkání přerušil a hráče obou týmů poslal do kabin.

"Zažil jsem přerušení, když nám tu vypadla světla. To jsme také nějakou dobu nehráli. Je škoda, že jsme to přerušili zrovna v moment, kdy jsme dali gól a chtěli to otočit," smutnil po utkání záložník David Bartek.

Pohled z druhé strany byl podle předpokladů opačný, ale v jedné věci se hráči obou celků shodovali. "Není to nic příjemného. Na druhou stranu když se přerušilo, tak Bohemka byla v tlaku, takže nám přišlo vhod, že jsme měli čas si to tam vyříkat a něco změnit," popisoval dění v brněnské kabině Jiří Skalák.

Dlouho nikdo nevěděl, proč se k hraničnímu kroku sáhlo, jelikož pyrotechnika v ochozech sice byla k vidění, ale jen v množství, které je v Gambrinus lize obvyklé i na jiných stadionech. "Nevěděli jsme proč. Jen, že to bylo na pokyn policie," říkal na tiskové konferenci po zápase kouč Brna Václav Kotal. Stejně na tom byl i jeho protějšek Josef Weber.

Právě příznivci Kotalova týmu byli důvodem cirka desetiminutové přestávky. Po vyrovnávací brance naštvaní Brňané, kteří dělali problémy již v prvním dějství a zakrýváním reklam cuchali nervy hlavně marketingovému oddělení Bohemky, se totiž chystali vtrhnout na hrací plochu. To byla po několika upozorněních, která však padala také k dýmem zahalenému domácímu kotli, poslední kapka.

"Je to škoda. Ať to jsou ty dýmovnice nebo něco jiného, není to příjemné. Nám se v tom pak špatně dýchá. Jak říkám, je to škoda, jelikož fanoušci v Brně jsou kvalitní," dodal k chování fanoušků Skalák.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články