Zpět na » Synot liga » Situace kolem mého odchodu se uklidnila, oznámil po utkání s Brnem Vrba

Synot liga - Situace kolem mého odchodu se uklidnila, oznámil po utkání s Brnem Vrba

Situace kolem mého odchodu se uklidnila, oznámil po utkání s Brnem Vrba © fcviktoria.cz - Trenér Pavel Vrba mohl být po utkání v Brně spokojený

2

Líbilo se

23.11. - Když v pondělí oznámil trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba, že z klubu odchází, vyvolal ve vedení západočeského celku pomalu až hysterické záchvaty. K uklidnění situace nakonec pomohla schůzka mezi ním a generálním manažerem Adolfem Šádkem. A po ní samozřejmě i večerní výhra 3:1.

"Dnes jsme s určitými lidmi našli společnou řeč. Myslím, že se spousta věcí vysvětlila. Jsem rád, že se atmosféra v klubu po dvou velice zvláštních dnech uklidnila," pronášel spokojeně Vrba na tiskové konferenci po vyhraném duelu v Brně.

K vyhrocení celé kauzy přispěl i sám trenér. Výstupní klauzule, kterou si do smlouvy nechal zanést poté, co mu plzeňské vedení zatrhlo odchod ke slovenskému národnímu týmu, využil až v poslední možný den.

"Slyšel jsem, že jsem byl nečitelný. Ale já jsem nebyl opravdu rozhodnutý. Využil jsem datum a opci, která ve smlouvě byla. Ale přiznám, že to bylo velice složité," obhajoval rozhodnutí na poslední chvíli Vrba.

Viktoria v jeho předposledním ligovém zápase sice zpočátku tahala za kratší konec, ale vývoj utkání otočila i díky kontroverzní penaltě z konce prvního poločasu. "Viděl jsem balon, někde na malém vápně se zastavil. Běžel jsem za ním, zezadu mi někdo spadl na paty. Kdybych mohl běžet dál, tak to udělám a nepadal bych. Před sebou bych měl prázdnou bránu," nesouhlasil s nařčením z přifilmovaného pádu střelec dvou branek Stanislav Tecl. Právě z pokutového kopu po faulu na něj vsítil Pavel Horváth první gól Západočechů.

Ať už má pravdu ta nebo ona strana, faktem zůstává, že plzeňští byli až na úvodní minuty utkání lepším týmem a vyrovnat mohli i dříve než těsně před koncem první půle. Ve dvacáté minutě se jim to povedlo, jenže Kolářovu úspěšnou dorážku sudí Franěk pro ofsajd neuznal. I v tomto případě byla situace přinejmenším hraniční.

"Chápu, že domácí fanoušci můžou být nespokojení. Ale samozřejmě podle informací, které mám já, byli nespokojení v momentech, kde neměli pravdu. U dvou situací, o kterých byli přesvědčení, že šlo o ofsajdové situace, tak to ofsajdy nebyly. Rozhodčí to v rozhodujících situacích zvládli správně," byl o spravedlivé výhře týmu, který povede už jen ve třech následujících zápasech, přesvědčený devětačtyřicetiletý kouč plzeňské Viktorie.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články