Zpět na » Synot liga » ME 21: Česko - Itálie 1:3 (1:3)

Synot liga - ME 21: Česko - Itálie 1:3 (1:3)

0

17.06. - Ĺ korpilův juniorský reprezentační výběr zakončil počínání na evropském šampionátu druhou prohrou. Za jediný úspěch českého týmu v souboji s Italy lze považovat docílení prvního gólu na turnaji. Celkově ale naši podlehli Casiraghiho týmu 1:3.

Češi se nechali v utkání sebevědomými Italy rychle zaskočit. Již ve 4. minutě využil možnosti zahrávání přímého kopu elegantně Aquilani. Standardku zahrál pod Zlámalovu šibenici a prvně v utkání rozvlnil síť. České vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Ve 14. minutě našel Rajtoral ve vápně Papadopulose. U českého útočníka sice stál jeden z bránících Italů. Tomu se ovšem Papadopulose nepodařilo zcela pokrýt a fotbalisté v bílých dresech docílili první branky na turnaji. Po půlhodině hry se Italům opět povedla standardka. Rosinův centr našel hlavu Chielliniho a kapitán azzurrini zaznamenal druhou turnajovou trefu. V závěru poločasu poslal Zlámalovi pozdrav do šaten Giuseppe Rossi "angličanem" z nenápadného úhlu. Druhý poločas se odehrával v režii udržování italského náskoku. Na Zlámala již střídající Pellé v 61. minutě nevyzrál. Výsledek 3:1 vydržel až do posledního hvizdu sudího Thomsona.

Ĺ korpilovi svěřenci končí ve skupině B na posledním místě. Dobře tak vědí, že nizozemský šampionát pro ně nepřichystá medaili, ani postup na letní olympijské hry.

Itálie - Česká republika 3:1 (4' Aquilani, 29' Chiellini, 45' Rossi - 14' Papadopulos)

Rozhodčí: Thomson (Skotsko)
Itálie "21": Viviano; Motta, Andreolli, Chiellini, Criscito; Montolivo (Padoin 46'), Nocerino, Aquilani; Rosina (Dessena 69'), Pazzini (Pelle 56'), Rossi
Česká republika "21": Zlámal; Kuncl (Holenda 62'), Hubník, Klein, Ĺ vec ; Kladrubský (Krbeček 80'), Jirsák (Rýdel 26'), Hušek, Rajtoral; Papadopulos, Kysela