Zpět na » Synot liga » Teplice - Budějovice 4:2 (3:2)

Synot liga - Teplice - Budějovice 4:2 (3:2)

Teplice - Budějovice 4:2 (3:2) © -

0

11.11. - V Teplicích se dnes odehrála bitva mezi severem a jihem. Domácí fotbalový klub přivítal SK Dynamo České Budějovice, v jehož dresu se dnes představí Tomáš Hunal a Pavel Kučera, kteří zde na severu čech také působili, navíc jihočechy vede kouč Straka, jenž místní klub provedl několika koly poháru UEFA.

Domácího kouče Radu trápila sestava obrany, z které vypadli dvě stabilní opory - Kaufman a Lukáš, ti v předchozích utkáních nastřádali po čtyřech žlutých kartách, takže tento víkend absolvovali jen utkání za B tým proti Libiši. V sestavě je nahradili Koukal a Sabou. ¨

V Teplicích v noci napadlo mnoho sněhu a chumelenice neustala ani pro samotný zápas, pořadatelům proto dalo mnoho práce připravit hrací plochu, ta sice není v ideálním stavu, ke hře je však způsobilá.

Jestliže v Teplicích panovalo chladné počasí, tak úvod zápasu byl více než žhavý, již ve 63.sekundě se radovali hosté, kdy po průniku Plocka skóroval Černý. Domácí nepoložili zbraně a vyrovnání přišlo hned v páté minutě, když Pavel Verbíř zakroutil svůj centr až do branky.

Hráči jakoby se báli omrzlin, takže hra se přelévala ze strany na stranu a na další branku se nemuselo dlouho čekat. Ve 12.minutě dostal Mrkvička přihrávkou proti noze a střelou zpoza vápna dostal hosty znovu do vedení.

Oba trenéři využili prvního střídání již kolem 20.minuty, nejprve Koukala nahradil Rosa a potém vyslal kouč Straky do hry Švehlu místo Hunala. Právě domácí náhradník Rosa předvedl krásný průnik na konci třetí desetiminutovky, ale nakonec mu byl míč ukopnut.

V 31.minutě se sám na brankáře řítil Fenin, jenže Kučera ho vychytal, míč se však dostal k Verbířovi, ten si pohrál s obranou včetně brankáře a vstřelil vyrovnávací branku. Poté se zápas na moment změnil na karetní souboj, kdy v krátkém sledu za sebou dostali žluté karty Verbíř, Fenin, Hílek a Černý.

Kdo by si myslel, že hráči se již před poločasem budou těšit do vyhřáté kabiny, ten by neměl pravdu. Nejprve ve 45.minutě pronikal Černý do vápna domácích, byl faulován nejspíše uvnitř pokutového území, ale rozhodčí odpískal pouze přímý kop, z toho nic nevzešlo, a tak domácí následně v nastaveném čase zaúřadovali. Míč se znovu dostal k Verbířovi a ten po blafáku Kučerovi dovršil hattrick. Stal se tak nejlepší střelcem v historii FK Teplice.

Druhý poločas začal znovu náporem domácích a již po sedmi minutách se obecentstvo mohlo znovu radovat. Martin Fenin pronikl po levé straně a tvrdou střelou zvýšil vedení domácích na 4:2. Obecenstvo se dožadovalo pověstného "bůra" a hráči ze severu se je snažili vyslyšet. Reprezentant Fenin dokonce znovu skóroval, jenže tentokrát z ofsajdové pozice, za chvilku se mohl prosadit znovu Vebíř, jenže po přihrávce Doležala pálil zpoza vápna nad branku.

Na branku hostí se valila jedna útočná vlna za druhou, jihočeši spoléhali na brejkové situaci, ale ty buď zastavila domácí obrana nebo spolehlivý Slavík. Žlutomodří poté již kontrolovali hru, Strakův tým nepouštěli ani k náznaku možnosti ke snížení skóre. Výborným výkonem se FK Teplice dostali minimálně do zítřka znovu na druhé místo v tabulce. Hrdinou zápasu se stal Pavel Verbíř.

Teplice - Budějovice 4:2 (3:2)
Branky:
5., 31. a 45.Verbíř, 52.Fenin - 2.Černý, 12.Mrkvička.
ŽK: 34.Verbíř, 35.Fenin, 73.Merzič, 75.Sabou, 79.Ljevakovič - 26.Žižka, 36.Hílek, 37.Černý
Diváci: 2720
Teplice: Slavík - Merzič, Klein, Sabou, Koukal (17.Rosa) - Štohanzl (86.Benát), Ljevakovič, Doležal, Verbíř - Fenin, Smíšek (66.Kroupa)
Budějovice: Kučera - Peroutka, Hunal (21.Švehla), Horejš, Žižka - Plocek, Hílek (64.Mašát), Vozábal, Černý - Radzinevičius (68.Plichta), Mrkvička

Ohlasy trenérů:

František Straka:
"Já si myslím, že jsme viděli rozhodně kvalitní utkání, já jsem rád, že jsme se přičinili o velice dobrý zápas. Viděli jsme góly, ale bohužel to utkání jsme prohráli, ale já si myslím, že hlavně v prvním poločase jsme podali velice dobrý výkon a ten zápas se víceméně rozhodoval ve dvou klíčových situacích. Jedna byla, že nám musel ze hřiště odejít Tomáš Hunal, bohužel jsme nedokázali ten odchod kompenzovat, ta druhá citlivá, pro nás nepřijemná situace byla o tom, že krátce před poločasem přišla situace, která byla hodně diskutabilní, takže tam to mělo být jinak a my jsme z protiútoku dostali na 3:2. Druhý poločas byly Teplice lepší, daly na 4:2 a bylo prakticky rozhodnuto."

Petr Rada: "Já souhlasím s Frantou, že to bylo velmi kvalitní utkání především v prvním poločase, hlavně přičiněním Českých Budějovic, které nastoupili velice aktivně, hráli na brejky, což jim vycházelo, já jsem z toho měl strach. Ale nevěřil bych tomu, že jsme udělali dvě změny v obraně, nucené, kdy jsme nečekali, že to bude mít takový vliv. Bylo vidět, že ta naše obrana v prvním poločase prakticky nefungovala, tak jak by měla. Je vidět, že ty dvě změny , které jsme museli udělat byli velice zásadní. Rozhodli jsme se vystřídat v 16.minutě Koukala a dát tam Tondu Rosu, já jsem se rozmýšlel ještě dneska dopoledne, z důvodu terénu jsem se rozhodl pro Zdeňka Koukala, protože je menší, pohyblivější, a věděl jsem, že Budějovice mají silné kraje, ať je to Plocek nebo Černý, umí obejít hráče, takže v tomhletom nám to nevyšlo. Museli jsme udělat změnu, která se nám vydařila velice dobře, protože Tonda Přihrával na třetí a čtvrtý gól, odehrál velice kvalitní utkání. Celkově si myslím, že v prvním poločase jsme měli hodně štěstí, kdy Budějovice zlobili z každého útoku, záloha nestíhala se zasouvat, tam bylo hodně prostoru, naše standartní situace když odvrátili, tak šli okamžitě do protiútoku, my jsme špatně reagovali. Ta třetí branka na 3:2 byla velice důležitá, v kabině jsme museli i přes vedení zvýšit hlas, protože pokud bychom pokračovali jako v prvním poločase, tak by jsme ten zápas nedotáhli do vítězného konce, ale v druhém poločase již ta organizace hry byla podstatně lepší. Soupeř neměl tolik prostoru, my jsme se včas vraceli, měli jsme některé hraniční situace, kdy ty ofsajdy byly, ale bylo to dobře sehrané, bohužel neudrželi jsme ty hráče na uzdě. Myslím si, že jsme za druhý poločas to utkání zaslouženě dovedli do vítězného konce a myslím si, že to byl Pavla Verbíře zápas, protože dal v prvním poločase tři branky, v úterý má narozeniny, takže si myslím, že nic lepšího nemohl udělat než to, že dal tři góly a i pětatřiceti letech je to hráč k nezaplacení a každý trenér by byl rád, kdyby ho měl v mančaftu, já jsem každopádně rád, protože to je hráč, který udrží ten tým na určité vlně a tenhle zápas je zápas jeho, Chtěl bych mu poděkovat. Jsem rád, že jsme se udrželu v kontaktu se špičkou, máme 26 bodů, já jsem čekal tak 25 bodů po podzimu, takže já jsem tak na 70% spokojený. Zbývají nám tři kola, teď se nám vrátí vykartovaní hráči, takže budeme dále bojovat, abychom se udrželi na špici."