Zpět na » Synot liga » ZŠ z Hlučína vybojovala trofej Coca Cola Školského poháru

Synot liga - ZŠ z Hlučína vybojovala trofej Coca Cola Školského poháru

0

21.06. - Absolutním vítězem 7. ročníku Coca-Cola Ĺ kolského poháru je Základní škola M. Tyrše z Hlučína. Díky tomuto úspěchu vítězná škola pocestuje na fotbalový kemp do Brazílie.

V odvetném utkání nejlepších týmů Coca-Cola Ĺ kolského poháru z ČR a ze Slovenska zvítězila ZĹ Miroslava Tyrše z Hlučína nad Gymnáziem Martina Hattalu Trstená poměrem 2:0 (0:0) a stala se absolutním vítězem turnaje. Mladé hlučínské fotbalisty nyní čeká za odměnu desetidenní tréninkový kemp v brazilském Rio de Janeiru, vedený bývalým reprezentačním trenérem Brazilců Carlosem Albertem Parreirou.
Poražený tým se zúčastní počátkem července Fotbalové akademie Pavla
Nedvěda.

V prvním z obou utkání v Bratislavě Hlučín jednoznačně vyhrál 5:1, když ve druhém poločase vstřelil čtyři góly. Odveta v Brně nabídla daleko vyrovnanější průběh s poločasovým výsledkem 0:0. Definitivu vítězství dali až ve druhé pětatřicetiminutovce dvěma góly v rozmezí deseti minut kapitán hlučínských Václav Mozol a po rohovém kopu Patrik Koval. Hráči z Trstené měli v zápase několik vyložených šancí, ale ty zlikvidoval s přehledem chytající Jiří Pavlenka.
„Byl to náš šestnáctý zápas v letošním Coca-Cola Ĺ kolském poháru a protože jsme ani jednou
neprohráli můžu teď všechny kluky pochválit a těšit se s nimi na zájezd do Brazílie,“ děkoval
svým hráčům hlučínský trenér Milan Duhan.
Utkání sledoval také Werner Lička, bývalý reprezentant a nový generální manažer ostravského Baníku, který se netajil zájmem o nejlepšího hráče v hlučínském dresu Pavla Niedermeiera.
„Rádi bychom tohoto fotbalistu měli právě v našem klubu,“ prozradil Werner Lička. „Pokud hráč prokáže svou mimořádnou kvalitu v tak náročném mládežnickém turnaji jako je Coca-Cola Ĺ kolský pohár, je to dobrý předpoklad pro jeho další výkonnostní růst,“ dodal úspěšný trenér.
„Je úžasné sledovat výkony mladých fotbalistů, kterým náš dlouhodobý projekt dává příležitost nejen aktivně sportovat a trávit volný čas, ale zároveň jim nabízí alternativní cestu do světa velkého fotbalu. Důkazem je Tomáš Necid, dnes hráč pražské Slavie, který se v minulých letech turnaje dvakrát zúčastnil,“ hodnotí význam soutěže Josef Karásek, generální ředitel společnosti Coca-Cola Česká republika a Slovensko.

Fotbalový turnaj pořádá společnost Coca-Cola v České republice již posedmé. Na Slovensku se letos konal třetí ročník. Soutěž je určena pro žáky a žákyně II. stupně ZĹ a prvních až čtvrtých ročníků víceletých gymnázií. Letos se do Coca-Cola Ĺ kolského poháru v obou zemích zapojilo více něž 30,000 hráčů, kteří odehráli přes 3,500 zápasů.

ZĹ Miroslava Tyrše Hlučín – VG Martina Hattalu Trstená 2:0 (0:0)
Branky: 51. Mozol, 61. Koval
Sestava vítězů: 1. Jiří Pavlenka, 2. Petr Ĺ evčík, 3. Tomáš Gellner, 4. David Nečekal, 5. Patrik Koval, 6. Pavel Gašparík, 7. Václav Mozol, 8. Pavel Niedermeier, 10. Dominik Středula, 15. Jakub Mac, 11. Lukáš Malcharek
Trenéři: Milan Duhan a Rostislav Helštýr