Zpět na » Synot liga » Znojmo sebralo body i Teplicím, Plzeň otočila utkání s Příbramí

Synot liga - Znojmo sebralo body i Teplicím, Plzeň otočila utkání s Příbramí

Znojmo sebralo body i Teplicím, Plzeň otočila utkání s Příbramí © fcviktoria.cz - Plzeňský záložník Vladimír Darida se s Václavem Pilařem raduje ze vstřelené branky

2

26.07. - REVIEW Znojemští fotbalisté odehráli své „domácí“ utkání na hřišti brněnské Zbrojovky, kde přivítali Teplice. Ve druhém pátečním utkání poté zavítala favorizovaná Plzeň do Příbrami.

Znojmo - Teplice

V úvodu utkání si dvě větší šance vytvořili právě „domácí“, kdy nejprve nebezpečně vystřelil Marek Heinz a o pár minut později Buchta. Obě střely však skončily neúspěchem a vedení nepřinesly.

Tepličtí naopak vážněji zahrozili až ve druhé půli, kdy deset minut po jejím začátku našel Vachoušek ideální přihrávkou Litsingiho, který ovšem z dobré pozice mířil nad brankovou konstrukci.

Jak znojemský Hrubý, tak i teplický Grigar udrželi poprvé v sezóně čisté konto a obě strany si tak připisují bod za remízu.

1. SC Znojmo FK: Hrubý - Hnaníček, Jonov, Mudra, Helísek - Buchta, Hrošovský, Nepožitek, Okleštěk (67. Vašíček), Lacko - Heinz (81. Tomeček).

FK Teplice: Grigar - Kaufman (23. Jablonský), Lüftner, Matula, Nivaldo - Krob, Ljevakovič, Vachoušek, Litsingi - Jindráček (59. Táborský), Salami (69. Mahmutovič).

Příbram - Viktoria Plzeň

V tomto utkání již padalo mnohem více gólů, než v tom předchozím.

Postupem do dalšího kola povzbuzení hráči Plzně přijeli do Příbrami, kde se ujali poměrně rychlého vedení, když se již v deváté minutě prosadil Wágner.

O chvíli později ovšem Příbram zásluhou Danoskiho srovnala a ten samý hráč se prosadil ve 22. minutě podruhé, čímž poslal příbramské do vedení. Už to vypadalo, že stav 2:1 vydrží i do druhé půle, ovšem na samém závěru poločasu byla po faulu Hájovského na Ďuriše nařízena penalta, kterou bez problémů proměnil Darida.

Ve druhé polovině utkání byli Viktoriáni jasně lepšími, což se projevilo nejen tlakem, ale také vstřelením vedoucí branky necelých patnáct minut do konce utkání. Horváthův centr z rohu a následnou hlavičkou Hruška ještě vyrazil, ovšem po následné dorážce Procházky se již pouze otáčel za míčem, který skončil v jeho brance.

A o pouhé tři minuty později pojistil vedení hostů Limberský, proti jehož přesně mířený, pozemní střele neměl domácí brankář šanci. Limberský tak svou trefou rozhodl o konečném výsledku 4:2 a Plzeň si i ve druhém utkání Gambrinus ligy připisuje všechny tři body.

Branky:16. Danoski, 22. Danoski - 8. Wágner, 45. Darida, 76. Procházka, 78. Limberský

1.FK Příbram:Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Divíšek - Brandner (72. Řezníček), Aziz (62. Pilík), Tarczal, Danoski (75. Stratil) - Krbeček, Švancara

FC Viktoria Plzeň:Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Rajtoral (62. Petržela), Hořava, Ďuriš, Darida (68. Horváth), Kovařík - Wágner (82. Tecl)