Zpět na » Synot liga » Sestava Sparty není optimální, Lavička čeká na marody

Synot liga - Sestava Sparty není optimální, Lavička čeká na marody

Sestava Sparty není optimální, Lavička čeká na marody © sparta.cz - Trenér Sparty Vítězslav Lavička

0

Líbilo se

12.07. - S rozpačitými dojmy odcházeli fanoušci Sparty po zápase Letního ligového poháru Prahy s Boheminas 1905. Letenští sice svého soupeře po penaltovém rozstřelu udolali 2:1 a postoupili do finále, ovšem jejich výkon nebyl ideální. I proto kouč Vítězslav Lavička po utkání naznačil, že podoba základní sestavy dozná zřejmě ještě nějakých změn.

„Pro nás to byl dobrý test, Bohemka nám byla velmi dobrým protivníkem. Byly tam situace, které se vydařily, ale zároveň bylo dost momentů, kdy jsme měli působit mnohem jistěji,“ zhodnotil Lavička pro klubový web utkání, které bylo zároveň generálkou před úvodním zápasem 2. předkola Evropské ligy proti švédskému Häckenu.

„Do hry nezasáhli někteří hráči, kteří by jinak v optimální sestavě nechyběli. Někdo potvrdil svou oprávněnost v sestavě, někteří působili nerozehraně,“ dodává sparťanský kouč.

Lavička zařadil od první minuty na místo středního záložníka a tvůrce hry Kamila Vacka, ve druhé půli ovšem navrátilce z Itálie nahradil zkušenejší Marek Matějovský. „Bylo to plánované, chtěli jsme do hry dostat oba hráče,“ podotýká.

Sestava Sparty se ovšem před prvními soutěžními zápasy pravděpodobně změní, někteří hráči totiž mají zdravotní problémy, které by měly v nejbližších dnech vyléčit.

„Láďa Krejčí zvyšuje tréninkové dávky, ale ještě podstoupí kontrolní vyšetření. Costa má problémy s přitahovačem, léčba pokračuje dobře, ale moudřejší budeme až v dalších dnech. Velmi blízko k plné zátěži je Tomáš Zápotočný, Vlastimil Vidlička má po zranění stále individuální režim,“ shrnul Lavička aktuální stav zraněných hráčů ve svém týmu.

Poslední šanci vyzkoušet některé hráče či varianty sestavy před ostrým startem do nové sezony bude mít spaťanský lodivod v sobotu, kdy se Letenští od 16 hodin utkají na hřišti Loko Vltavín ve finále Letního ligového poháru Prahy s místní druholigovým celkem.

Kam dál?

Milan Hošek / sparta.cz, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články