Zpět na » Synot liga » Panama padla, Češi jsou v osmifinále

Synot liga - Panama padla, Češi jsou v osmifinále

0

07.07. - Česká reprezentace do dvaceti let v noci na dnešek porazila Panamu 2:1 a zajistila si postup do osmifinále. Ve vyřazovacím boji naši narazí na Japonsko nebo Nigérii.

Již v první půli čeští mladíci Panamu přehrávali. Gólman Mejia (16 let) však jako nejmladší účastník šampionátu podržel své spoluhráče. Svěřenci kouče Soukupa gólově udeřili až v 79. minutě. Nejprve zavěsil po Kúdelově centru hlavou Kalouda. Po třech minutách zvýšil Střeštík. V krátkém časovém intervalu stihl zareagovat i středoamerický soupeř. Gól Barahony ale zůstal na střelecké listině na straně fotbalistů v červených dresech osamocený. Z tříbodového zisku i postupu do osmifinále se tak mohli radovat naši, tentokrát oblečeni v bílomodré kombinaci. O převaze Čechů v utkání svědčí samotné statistiky. Na rohy Soukupovi svěřenci přehráli soupeře 12:0, na střely 12:6 a na střely na branku 4:1.

V osmifinále Češi, kteří ve skupině E skončili druzí za Argentinou, narazí na lepšího z dvojice Japonsko - Nigérie. Oba týmy mají v současné době na kontě 6 bodů a dnes se utkají v přímém souboji o první místo v tabulce skupiny F.

Miroslav Soukup, kouč českého týmu:
"Věděli jsme o tom, že to bude obtížné utkání, protože Panamští hráči hráli velmi dobře proti KLDR. Neumíme hrát jako Argentinci; naše hra je více podobná Korejcům. Argentinci nám ukázali slabé stránky v panamské obraně a to nám pomohlo. Bylo dobré, že jsme šli do vedení 2:0, protože soupeř hrál velmi dobře na konci zápasu. Jsem potěšen, že ještě nekončíme v turnaji. Když jsme šli do zápasu, tak věděli jsme, že abychom šli dále, tak jsme potřebovali vyhrát. Proti Argentině jsme teoreticky mohli vyhrát. Zápas se Severní Koreou mohl skončit jakkoliv. Nakonec se nám vítězství povedlo až proti Panamě. Byli jsme opatrní na začátku, protože jsme chtěli vidět jak Panama přistoupí k zápasu, protože potřebovali také vyhrát. A navíc hráči podvědomě věděli, že remíza by stačila k postupu. Dávali jsme si pozor a byli jsme si jistí, že nesmíme jim dovolit, že dají první branku. Dali jsme si pozor a byli jsme si jistí, že je nesmíme nechat skórovat jako první.

Česká republika - Panama 2:1 (79' Kalouda, 82' Střeštík - 84' Barahona)

ČR: Petr; Kúdela, Mazuch, Ĺ imůnek, Kubáň; Mičola (67' Gecov), Kalouda, Suchý, Janda (89' Mareš); Fenin (84' Pekhart), Střeštík; trenér: Soukup.
Panama: Mejia; Vasquez ČK 93', Mitchel, Vergara, Rodriguez (46' Cooper); Ovalle, Castaneda (65' Quintero), J. Gonzalez (73' Barahona), P. Gonzalez, Polo; Torres; trenér: Dely.
Rozhodčí: De Piero (Kanada)