Zpět na » Synot liga » MS 20: ČR - KLDR 2:2 (0:1)

Synot liga - MS 20: ČR - KLDR 2:2 (0:1)

0

04.07. - I ve svém druhém vystoupení na šampionátu dvacetiletých čeští fotbalisté remizovali. Tentokrát s KLDR 2:2. Postup do další fáze turnaje mají Češi stále ve svých rukou.

Dvě změny udělal trenér Soukup oproti prvnímu zápasu. Do útoku vedle Fenina nastoupil Pekhart místo Střeštíka a v záloze se objevil Kalouda. Na stopera se posunul Suchý a místo v základní sestavě nezbylo na obránce Mazucha.

První poločas patřil Korejcům. Naši sice v úvodu dvakrát nebezpečně zahrozili, ale živější byl soupeř. Tomu pomohla rychlá branka. Kapitán Kim Kuk-čina se lehce dostal za obránce a perfektní střelou z vápna nedal Petrovi šanci.

Češi se nemohli prosadit proti dobře zorganizované obraně Korejců a navíc sami mohli několikrát inkasovat. Jedovaté střely ze střední vzdálenosti jen lítaly kolem brány Petra. Naštěstí se nakonec neujala ani čtyři minuty před koncem první půle hlavička Čong Čo-mina.

Po změně stran vystřídal Střeštík Dohnálka a trenér Soukup tak posílil ofenzivu. Český výběr začal soupeře přehrávat a jeho aktivní hra nesla v 56. minutě ovoce. Z dálky napřáhl Kalouda a míč zapadl do pravého dolního růžku korejské branky.

V tu chvíli se na kopačkách českých hráčů lepila pohoda. A podle toho vypadal také ukázkový druhý gól. Na Jandovu kolmici si naběhl Kúdela, krásně zprava nacentroval a Fenin zblízka otočil skóre.

Český tým dobře bránil, ale v závěru ho postihla smůla. Janda v pokutovém území zfauloval a kopala se penalta. Tu Petr sice zlikvidoval, ovšem na následnou dorážku už neměl nárok.

Fotbalisté Česka tak v závěru přišli o jistý postup do osmifinále. V posledním zápase skupiny E budou muset nejspíš vyhrát, remíza jim stačit nemusí.

Branky: 56. Kalouda, 66. Fenin - 12. Kim Kum-il, 89. Čon Kwang-hjok. Rozhodčí: Undiano Mallenco - Martinez, Yuste Jimenez (všichni Ĺ p.). ŽK: Ĺ imůnek, Kúdela - Pak Song-čo, Čong Čo-min.

Česko: Petr - Dohnálek (46. Střeštík), Suchý, Ĺ imůnek, Kubáň - Gecov, Kalouda (83. Okleštěk), Kúdela, Janda - Fenin (90. Mičola), Pekhart. Trenér: Soukup.

KLDR: Ču Kwang-min - Pak Nam-čo, Jun Jong-il, Ri Kwang-hjok, Čon Kwang-hjok - Kim Kuk-čin (63. Pak Čo-min), Pak Song-čo, Ri Čol-mjong, Kim Kjong-il (81. Ri Hung-ryong) - Čong Čo-min, Kim Kum-il. Trenér: Čo Tong-sol.