Zpět na » Synot liga » Rozhovor s trenérem Kočím

Synot liga - Rozhovor s trenérem Kočím

0

Líbilo se

02.07. - Pod novým trenérem Borisem Kočím, začne ve středu 4. července letní dril FK Baník Sokolov. Dvaačtyřicetiletý trenér, který jako aktivní fotbalista působil například v pražských Bohemians, na Spartě nebo v Liberci...

..., za sebou má angažmá v tehdy divizních Rokycanech, se kterými hrál o postup do třetí ligy. Jako asistent trenéra pak působil ve Viktorii Plzeň a po boku trenéra Michálka slavilpostup. Gambrinus ligy se však nedočkal, stěhoval se totiž do pražské Sparty, kde v posledních čtyřech sezonách vedl třetiligovou rezervu mistrovského týmu.

Na jakou dobu jste se s vedením Baníku domluvil na spolupráci?
Smlouva zní na dva roky s následnou opcí.

Přivedete si s sebou ze Sparty nějaké hráče nebo realizační tým?
Co se týče realizačního týmu, tak ten určitě ne. Případné hráčské posily jsou na pořadu dne během letní přípravy. Musím ještě poznat kompletní stávající hráčský kádr, od toho se vše odvíjí. Určitě ale nějaké hráče mám v hledáčku, není ani vyloučena spolupráce se Spartou.

Máte nějaké poznatky o hře Baníku a současném kádru?
Viděl jsem jen jeden zápas, a to poslední domácí utkání s Jihlavou. Samozřejmě znám hráče, kteří kopali ještě v Pardubicích, čili oba brankáře Kubáska a Bertelmana, Němečka, Macha, Bakeše, Saláka, Mliku nebo Ĺ orfu.

Jako trenér jste měl určitě i další nabídky. Proč u Vás vyhrál právě Sokolov?
Je pravda, že jsem se rozhodoval mezi dvěma nabídkami hlavního trenéra. Byla tu ještě možnost působit jako asistent v první lize, ale to jsem zavrhl, protože chci působit jako hlavní trenér. A proč zrovna Sokolov? Zaujala mě už konzultace a nabídka sportovního manažera pana Ĺ ádka, líbí se mi strategie klubu a plánovaná budoucnost. To mě oslovilo.

Co Vás do začátku letní přípravy čeká?
Letní příprava už byla připravena od Martina Pulpita, začneme 4. července, je tam hned soustředění v Blšanech. Samozřejmě do začátku letní přípravy budeme mít s vedením co probírat, posílení kádru a podobně. Na jaře hrál

Baník v ofenzivním stylu 4-3-3. Jakou hru preferujete Vy?
Na Spartě se hrálo 4-4-2, ale po přeřazení Honzy Ĺ imáka z áčka do rezervy jsme nechtěli nechat sedět na lavičce podobné typy hráčů jako je on a přešli jsme na rozestavení 4-5-1, přičemž jsme hráli na dvě falešná křídla. To nám přineslo úspěch a v devíti zápasech jsme neprohráli. Vše ale samozřejmě záleží na hráčském materiálu.

Jaký máte v Sokolově cíl?
Tak Baník Sokolov je ambiciózní klub, to už dokázal v právě končící sezoně, kdy se jako nováček adaptoval ve druhé lize a skončil v tabulce nahoře. Říká se, že druhá sezona v nové soutěži bývá těžší než ta první, ale mým cílem je skončit do pátého, šestého místa a pokud možno zvyšovat tu laťku kvality. Ta už je v Sokolově nastavená. Baník měl ve druhé lize třetí nejvyšší domácí návštěvy s průměrem přes dva tisíce diváků na zápas. Máte se tedy na co těšit. Určitě. Těším se na to, je tu zapálení, vynikající atmosféra při zápasech, což mě také oslovilo. Nejsem sám, kdo by chtěl Baník trénovat, proto jsem moc rád, že jsem v Sokolově a na angažmá se určitě moc těším.

Karel Pivoňka / FK Baník Sokolov

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články