Zpět na » Synot liga » MS20: Česko - Argentina 0:0

Synot liga - MS20: Česko - Argentina 0:0

0

01.07. - Českým fotbalistům se úspěšně vydařil vstup do MS hráčů do 20 let v Kanadě, když dokázali vydolovat velice cenný bod proti favorizované Argentině za bezbrankovou remízu

Do utkání vstoupili aktivněji Argentinci, kteří si dokázali vytvořit silný tlak v útoku, ale tento účinek nepřinesl pro obhájce titulu z loňského šampionátu vstřelenou branku.
Největší šanci v první čtvrthodině si vytvořil argentinský útočník Zarate, který se dostal ke střele v pokutovém území a nebýt reflexivního zákroku, tak Češi mohli prohrávat už v úvodu.
Po 15 minutách hry velký tlak jihoamerického mužstva ustával. V 16. minutě se Martin Fenin z Teplic dobýval přes soupeřovu obranu až do pokutového území, kde Cahais evidentně fauloval českého útočníka, který místo odpískání penalty viděl od švédského rozhodčího žlutou kartu za přifilmovaný pád.
Čeští hráči dokázali úspěšně vzdorovat nebezpečné ofenzívě Argentinců. Český výběr byl nebezpečný po celý zápas hlavně ve standardních situacích. Největší příležitost měl ke skórování v prvním poločase, když ve 37. minutě se míč po zahrání Střeštíkovy standardky dostal až k Feninovi, který poslal na hranici pokutového území míč těsně vedle Romerovy branky. Do šaten šli obě mužstva za nerozhodného výsledku 0:0. Argentinský výběr jednoznačně vedlo ve statistikách střel 5:0.

Začátek druhého poločasu měl stejný průběh jako začátek toho prvního. Nejvíce českou obranu po celých 90 minut zlobilo útočné duo Zarate – Aguero. Ve 47. minutě mohl otevřít skóre zápasu Aguero, který hlavičkou těsně minul poloprázdnou bránu Petra.
Argentinci chtěli tři body, bod jim nestačil. Kouč Tocalli totiž poslal na hřiště další dva útočníky. Argentinští mladíci si vytvářeli enormní útočný tlak v závěrečné půlhodině hry a díky tomu se jejich počet střel dostal přes dvacet. Češi měli největší šanci duelu a mohli senzačně vyhrát, když Okleštěk šel do brejku a v nastaveném čase díky dalekému výběhu brankáře Romera namířil slabou střelu směrem do brány, kterou bez problémů argentinský obránce stihl míč odkopnout do bezpečí.

Svěřenci trenéra Miroslava Soukupa díky výbornému výkonu gólmana Pavla Petra připsali zlatý bod do skupiny E za bezbrankovou remízu. V dalším utkání v naší skupině si také KLDR a Panama rozdělili po bodu.

Další utkání čeká české mladíky v úterý ve 23:00, kdy se utkají s týmem KLDR. Zápas vysílá živě ČT4 Sport.

Miroslav Soukup (trenér ČR): " Jsme velice šťastní s výsledkem. Bylo to důležité pro nás získat cenný bod proti turnajovému favoritovi. Argentina kontrolovala hru většinu času, ukázala, proč jsou světovými šampióny a vytvořila si více šanci než my. Přesto se nám podařil vstup do šampionátu. Je to velmi důležitý den v kariéře všech našich hráčů .

ČR "20" - Argentina "20" 0:0 / hráno v Ottawě /
Diváci: 26.559. Rozhodčí: Hansson - Wittberg, Andren (všichni Ĺ véd.).
ČR: Petr - Dohnálek, Mazuch, Ĺ imůnek, Kubáň - Gecov, Kúdela, Suchý, Janda (88. Mičola) - Fenin (79. Okleštěk), Střeštík (57. Pekhart). Trenér: Soukup.
Argentina: Romero - Mercado, Fazio, Cahais, Insua - Moralez (80. Acosta), Cabral (64. Piatti), Yacob, Banega - Aguero, Zarate. Trenér: Tocalli.