Zpět na » Synot liga » Olomouc - Jablonec 1:1 (1:0)

Synot liga - Olomouc - Jablonec 1:1 (1:0)

Olomouc - Jablonec 1:1 (1:0) © -

0

10.11. - Na Andrův stadion zavítal ve 13. kole Gambrinus ligy severočeský Jablonec. Velmi nízká produktivita obou týmů neslibovala nikterak útočnou smršť. Tento faktor spolu s nevlídným počasím přilákali do ochozů jen nevelké množství fotbalových příznivců.

Sigma byla od prvních minut zápasu aktivnější a zejména nebezpečnější ve hře dopředu. Díky kolmým přihrávkám od olomouckých záložníku se do příležitostí dostával na hrotu hrající Vojtěch Schulmeister. Jeho první velká šance ještě nepřinesla změnu skóre, jelikož míč směřující do prázdné brány včasným skluzem odvrátil Fukal. O několik chvil později však Schulmeister zvolil nahrávku namísto kličky, předal míč Pulkertovi, který jej vrátil před prázdnou bránu dobíhajícímu Randovi a ten už se nemýlil. Jablonecké příznivce mohl rozjásat exolomoucký Baranek, jeho nepříjemnou hlavičku zastavil připravený Drobisz. Sigma byla i nadále aktivnější a dokázali si vytvořit několik příležitostí, žádná však neskončila vážnějším ohrožením Špitovi brány. Po poločase se tedy týmy rozešli do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

Po přestávce se hostující tým vrhnul do útoku, trenér Komňacký překvapivě nahradil zkušeného, ale neviditelného Zelenku mladým Nulíčkem a tento hráč se mu odvděčil vyrovnávající brankou, když jej olomoučtí zadáci nechali trestuhodně volného a jeho pozici tím značně ulehčili. Svěřenci trenéra Komňackého drželi míč častěji na svých kopačkách, domácí kouč Pulpit zase nabádal své hráče k větší aktivitě směrem dopředu. K žádné vyložené šanci už ale nedošlo a tak se týmy rozešli smírně 1:1.

S výsledkem byl spokojený trenér hostujícího týmu, když uznal, že zejména v první půli jeho svěřenci tahali za kratší konec: "První poločas byl z naší strany velmi špatný, soupeř nevyužil své šance. Druhá půlka byla v našem podání lepší, nicméně chybí mi u našich hráčů větší tah na bránu. Soupeř převedl především v prvním poločase výborný výkon, kdyby využil své šance, mohli jsme odjíždět s ostudou. S remízou jsme spokojeni." Spokojeným ale nebyl kouč domácích: "V prvním poločase jsme mohli rozhodnout, nestalo se tak, ve druhém poločase jsme nedokázali udržet míč ve středu hřiště, z výsledku jsem zklamán. Hráči, kteří dnes dostali příležitost ale předvedli, že se ji chtějí chopit," řekl po utkání Martin Pulpit.

SK Sigma Olomouc - FK Jablonec 97 1:1 (1:0)

Branky: 11. Randa - 55. Nulíček

Rozhodčí: Racek - Filípek, Wilczek

ŽK: Škerle - Hamouz

Olomouc: Drobizs - Jurkič, Škerle, Šuškavčevič, Randa - Bajer, Hudec (46. Knakal), Rossi, Pulkert (77. Onofrej) - Schulmeister (64. Bueno), Hubník

Jablonec: Špit - Loučka, Fukal, Homola, Flachbart - Hloušek, Svátek (90. Vácha), Hamouz, Baranek (71. Zábojník) - Klapka, Zelenka (46. Nulíček)