Zpět na » Synot liga » Drobný ze Sparty do Augsburgu

Synot liga - Drobný ze Sparty do Augsburgu

0

Líbilo se

27.06. - Václav Drobný opouští Spartu a přestupuje do FC Augsburgu. S německým klubem, který se umístil na sedmém místě v uplynulé sezoně druhé Bundesligy, podepsal smlouvu na dva roky.

"Mrzí mě, že odcházím ze Sparty, nadále jí budu fandit. Jsem rád, že mi Augsburg nabídl smlouvu a že si budu moc zahrát v Německu fotbal," říká Václav Drobný na webových stránkách Sparty. Ĺ estadvacetiletý obránce byl na jaře poslán do rezervního týmu Sparty, ale na poslední dva zápasy sezony ho kouč Bílek opět postavil do základní sestavy A-týmu kvůli zraněním a vykartování několika defenzivních hráčů.

Drobný se na začátku letního období připravoval individuálně a společně s manažerem Pavlem Paskou hledal zahraniční angažmá. Zatímco jeho spoluhráči absolvovali letní přípravu ve Ĺ pindlerově Mlýně, Václav Drobný na Letné podepsal kontrakt s Augsburgem a chystá se do Německa. "Německy jsem se učil, rozumím dobře a určitě ji ještě vylepším," dodal obránce.

Pro Václava Drobného to nebude první zahraniční angažmá. V létě 2002 člen zlaté reprezentační jednadvacítky na ME přestoupil z Blšan do francouzského klubu Racing Ĺ trasburk. V létě 2004 šel na hostování do Aston Villy, ale příliš nehrál a po roce se vrátil do Ĺ trasburku. V srpnu 2005 se vrátil do Sparty. Nejprve začal hostováním v Jablonci a v lednu 2006 si ho Sparta stáhla zpátky. Po roce a půl v rudém dresu odchází na další zahraniční štaci. Během svého posledního angažmá odehrál za Spartu šestnáct utkání v Gambrinus lize.

/ fotbalportal.cz/sparta.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články