Zpět na » Synot liga » Liberec - Most 2:1 (2:1)

Synot liga - Liberec - Most 2:1 (2:1)

Liberec - Most 2:1 (2:1) © -

0

10.11. - To co bylo k vidění dnes na Stadionu U Nisy, by snad věřil málokdo. Hlavní rozhodčí Kocián utkání hrubě nezvládl. V prvním poločase přerušil utkání na několik minut kvůli neshodám u vstřelené branky Mostu, ve druhé půli udělil hned tři červené karty. O branky Slovanu se v první půli postaralo útočné duo Dort - Blažek, v mosteckém dresu snižoval z pokutového kopu Toleski.

Utkání začali lépe domácí, míč měli častěji na svých kopačkách a hostující Most nepustili do žádné vážnější příležitosti. Hned po deseti minutách se mohli poprvé radovat hráči v bílých dresech, po rohovém kopu Papouška se míč dostal na šestnáctku hostujícího týmu, kde ho zpracoval Hodúr, neměl jinou možnost než přihrát znovu do kraje na Papouška, ten si míč postrčil do lajny a nacentroval znovu před brankáře Acevskiho. Letící balón našel na malém vápně naskakujícího Dorta, který hlavou otevřel skóre. Matný výkon hostí pokračoval i v dalších minutách a o střeleckou aktivitu Mostu se staral prakticky jen Pilař svými dalekonosnými střelami.

Uplynulo sedm minut od Dortovy hlavičky a poloprázdný liberecký stadion se radoval podruhé. Na levé straně pokutového území Mostu dostal přihrávku od Papouška liberecký zázračný mladík Blažek a z voleje se opřel do balónu, prostřelil mosteckého Acevskiho. Most byl dále neškodný, naopak Slovan, zásluhou Papouška, Blažka a Dorta dále hrozil před hostující bránou.

Zhruba po půlhodině hry zavládl na libereckém stadionu nevídaný chaos. Po průniku Bogdanova a Toleského udělal makedonský forvard v mosteckém dresu kličku ve vápně Zlámalovi a chystal se snížit na rozdíl jedné branky, avšak předtím, než tak stačil učinit, ozvala se na hřišti píšťalka sudího Kociána, který, jak později vyšlo najevo, se zřejmě „upískl“. Toleski rozvlnil libereckou síť a Kocián v rozpacích po několika vteřinách uznal branku Mostu. Hosté se začali radovat a obě mužstva se postavila k rozehrávce na polovině hřiště. Než však rozhodčí Kocián nechal znovu pokračovat v utkání, začal se zabývat protesty asistentů trenéra z liberecké lavičky, kteří vyběhli za postraním rozhodčím. Po poradě s asistentem Kocián změnil verdikt a odpískal míč rozhodčího. Okamžitě se kolem něj sesypal chumel mosteckých hráčů, kteří se málem dopustili inzultace. Protestovala i lavička mosteckého Siadu, včele s hlavním trenérem Žákem. V jednu chvíli sen na hřišti nacházeli jen hráči Liberce a kapitán Mostu Pilař. Ostatní mostečtí hráči se odebrali na lavičku a chystali se opustit hřiště. Po zhruba šesti minutách se opět začalo hrát, avšak z poklidného utkání na jednu branku se rázem stala emotivní bitva okořeněná nespočetný množstvím chyb sudího Kociána.

Mostečtí se v prodlouženém poločasu přeci jen branky dočkali. V třetí minutě natavení odpískal sudí Kocián pokutový kop po kontaktu Košťála s Toleskim. Sám postižený z bílého puntíku poslal míč parádní střelou pod břevno Zlámalovi brány. První poločas tak skončil poměrem 2:1.

Ve druhé půli pokračovali hosté v útočném snažení a hra se tak vyrovnala. Brankové příležitosti Mostu se domácí snažili trestat z brejkových situací. Snad nejvážnější byla k vidění v 50. minutě, kdy se hned tři liberečtí hráči řítili na osamoceného Hainaulta. Slovenská akvizice z podještědí ale akci pozdržel a nakonec se z vyložené šance stala zaháněná. Závěr utkání poznamenaly tři červení karty, které uviděl v dresu Mostu Prášil a krátce po něm také liberečtí Bílek a Hodúr. Mužem posledních minut byl brankář Liberce Zlámal, jenž zneškodnil dvojitou šanci Holendy, který ostře pálil v pokutovém území.

Připravujeme pro Vás ohlasy trenérů a také vyjádření sudího Kociána a delegáta ČMFS k dnešnímu utkání.

FC Slovan Liberec - FK SIAD Most 2:1 (2:1)

Branky: 11. Dort, 17. Blažek - 45.+3 pen. Toleski
ŽK: Bílek, Hodúr - Toleski, Johana, Hainault, Prášil
ČK: 83. Bílek, 85. Hodúr - 81. Prášil
Diváci: 4915

Liberec: Zlámal - Šinglár, Košťál, Petrouš, Janů - Frejlach (87. Bejbl), Bílek, Hodúr, Papoušek - Blažek (46. Dohnálek), Dort (74. Holeňák)

Most: Acevski - Prášil, Hainault, Johana, Škoda (69. Webster) - Loos (77. Schut), V. Mendy, Pilař, Bogdanov (58. Oboya) - Holenda, Toleski