Zpět na » Synot liga » Nováček z Kladna se zachránil bez problémů

Synot liga - Nováček z Kladna se zachránil bez problémů

0

26.06. - Prvoligový nováček z Kladna se letos bez větších problémů dokázal zachránit, ovšem příští sezona bude podle statistik pro něho o hodně těžší.

Jako předzvěst se dal brát první zápas Kladna v nejvyšší tuzemské soutěži po šestatřiceti letech. Ligového nováčka čekal velmi těžký zápas na Letné s pražskou Spartou, ovšem herně nezklamal a nakonec si odvezl s sebou i jedne bod za remízu 0:0. Na první plný bodový zisk však museli kladenští čekat až do šestého kola, kdy uvítali na svém stadionu Františka Klozeho České Budějovice a vyhráli po bezbrankovém poločase nakonec 2:1.

Hned v dalším domácím zápase, tentokráte s olomouckou Sigmou, čekalo na Kladno další vítězství, ovšem po vyhraném poločase 3:0 se nakonec museli domácí strachovat o vítězství, neboť Olomouc dokázala během durhé půle snižit na rozdíl jedná branky, byť v samém závěru zápasu.

Po výhře nad Olomoucí přišly tři porážky v řadě: v Liberci, doma se Slavií a v Teplicích. Jenže poté se výhrou nad Slováckem Kladno nabudilo a dokázalo poprvé v ročníku vyhrát i na hřišti soupeře, když dokázalo porazit na severu Čech Most. Po výhře nad Mostem porazilo Kladno v dalším kole doma i Brno.

Poté však přišla menší herní krize, když z dalších šesti zápasů získali kladenští pouze čtyři body za čtyři remízy. Během jara nehrálo Kladno již takový bezstarostný fotbal jako na podzim a dokázalo vyhrát pouze dva zápasy, ovšem tři kola před koncem soutěže přinesla domácí remíza 2:2 s Mostem jistotou záchranu pro oba soupeře.