Zpět na » Synot liga » Stříbrní se vztyčenou hlavou

Synot liga - Stříbrní se vztyčenou hlavou

0

22.07. - Nejdůležitější zápas v kariéře, to bylo nedělní finálové utkání mladíků na mistrovství světa proti Argentině. Favorizovaný soupeř si nedokázal dlouho poradit s českou obranou a rozhodl až brankou v závěru utkání.

Čeští mladíci nezačali zápas vůbec špatně. Byli aktivní a drželi sólující Argentice v dostatečné vzdálenosti od Petrovy branky. V tvrdém utkání, během něhož rozdal španělský sudí Mallenca 10 žlutých karet, měli i první velkou šanci. V 10. minutě rozehrál standardní situaci Kalouda, po skrumáži se ocitl u míče slávista Suchý. Jeho střela z bezprostřední blízkosti však skončila na tyči.

Další obrovské šance následovaly až ve druhé půli. V 50. minutě se dostal před Petra Maxi Moralez, český gólman jeho střelu reflexivně vyrazil. Z následného protiútoku měli zase šanci naši mladíci. Po levé straně utekl ostravský Mičola a z jeho centru pálil Kalouda. Krásnou šanci zlikvidoval ještě krásnějším zákrokem argentický brankář Romero.

V 60. minutě propukla česká radost. Martin Fenin se na hranici vápna obtočil okolo Fazia a prudkou střelou rozvlnil síť. Oslavy netrvaly dlouho. O dvě minuty později vyzval Banega kolmou přihrávkou středem obrany ke skórování Aguerra. Střelou k levé tyči nedal Petrovy šanci a vyrovnal na 1:1.

Češi najednou více zmatkovali, méně se pohybovali a kupili chyby. Tu, jenž vyrobil Ondřej Mazuch v 70. minutě, Argentinci ještě nepotrestali. Čtyři minuty před koncem však Češi nepokryli rychle rozehraný rohový kop soupeře a Zarate se přízemní střelou již nemýlil. Naši mladíci již neměli sílu na odpověď, a tak zlaté medaile zaslouženě získala Argentina.