Zpět na » Synot liga » Brankář Kozáčik další posilou Plzně

Synot liga - Brankář Kozáčik další posilou Plzně

Brankář Kozáčik další posilou Plzně © fcviktoria.cz - Plzenští fotbalisté se radují po vítězném zápase

1

Líbilo se

29.06. - Viktoria Plzeň nepřestává posilovat. Po Bolkovi, Šírlovi, Hanouskovi a Malakjanovi podepsal tříletou smlouvu i slovenský brankář Matúš Kozáčik, který v minulosti oblékal dres obou pražských "S".

Osmadvacetiletý Kozáčik přichází z kyperské Famagusty, kde působil od roku 2010. Poslední sezónu tak strávil s dalším explzeňským hráčem Janem Rezkem, který mu přestup doporučil. "Rozhodování bylo krátké a snadné, vše se domluvilo během týdne. S Honzou jsme to rozebírali a Plzeň mi byla jednoznačně doporučena. Její zájem mě velmi potěšil," uvedl gólman, který si připsal i jeden start za slovenskou reprezentaci.

Důležitou roli v přestupu hrály především evropské poháry a ambice západočeského celku. „Sportovní stránka je neodmyslitelná. Plzeň hraje o titul, má nejvyšší cíle, hraje pravidelně evropské poháry. Kozáčik i na dálku sledoval zápasy v základní skupině Ligy mistrů. „Viděl jsem všechny zápasy. Byla radost dívat se na hru Plzně.“

Viktoria tak zřejmě definitivně vyřešila problémy s postem brankáře. Silnou trojici pro novou sezónu by tak měli vytvořit nováčci Bolek s Kozáčikem a zkušený Pavlík, který je však momentálně na marodce. „Roman absolvoval v týdnu operační zákrok, který dle prvních informací dopadl dobře. V současné chvíli má klidový režim, následující vývoj napoví, kdy bude moct začít s rehabilitací,“ potvrdil generální manažer Adolf Šádek.

Zejména Pavlíkovy zdravotní trable a kolísavá forma Marka Čecha, který už patří Spartě, vedly vedení Viktorie k posílení brankářského postu. . „Ačkoliv bychom si velmi přáli, aby byl Roman co nejdříve v plné formě, jistotu termínu jeho návratu do plného tréninku samozřejmě nemáme. Právě proto jsme k Petru Bolkovi přivedli druhého zkušeného brankáře, který je prověřen těžkými zápasy a může okamžitě do týmu naskočit,“ dodává Šádek.

Generální manažer dále vysvětluje, jak to momentálně vypadá s dalšími brankáři v kádru: „Michal Daněk absolvoval úspěšné jaro v Budějovicích, se spoluprací byly spokojeny všechny tři strany. V tomto směru vycházíme vstříc přání hráče a jednáme o možnostech dalšího setrvání Michala Daňka v dresu Dynama. Martin Ticháček se na základě předsezónní nabídky klubu již chce věnovat především výchově mládežnických gólmanů, zároveň bude působit v roli neoficiální „čtyřky“, která by mohla zasáhnout v momentě jakýchkoliv neočekávaných komplikací. Lukáši Krbečkovi v tomto momentě hledáme další angažmá, po jeho návratu z hostování a prakticky roční zápasové pauze se potřebuje opět dostat do sportovní pohody. K dispozici pro potřeby A týmu i juniorky bude dále Aleš Mandous.“

Kam dál?

/ FotbalPortal.cz, fcviktoria.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
dosee - 08.07. Odpovědět

sázení, kvalitní info

http://gase.iprostor.cz/

dosee
Reklama
Anketa

Kdo bude brankářskou jedničkou v bráně Plzně v nové sezóně?

Petr Bolek (5)

Petr Bolek 20,0%

Matúš Kozáčik (13)

Matúš Kozáčik 52,0%

Roman Pavlík (7)

Roman Pavlík 28,0%
Celkový počet hlasů: 25
Loading... Uklávám Váš hlas.
Reklama
Nejnovější články