Zpět na » Synot liga » Mladíci postoupili do finále!

Synot liga - Mladíci postoupili do finále!

0

19.07. - Pokořit v semifinále Rakousko a vybojovat historické finále. Takový cíl si sami na sebe kladli hráči před čtvrtečním semifinálovým duelem. Povedlo se! Nátlaková hra a dvě branky v první patnáctiminutovce zajistily Čechům účast ve finále mistrovství světa!

Češi na soupeře zatlačili hned na začátku duelu a již ve třetí minutě fauloval Fenina blízko pokutového území Suttner. Z následné standardní situace zakroutil míč na bránu Kalouda a zaváhání gólmana využil ostravský Tomáš Mičola.

Mladí reprezentanti v aktivní hře pokračovali a naši jižní sousedé se bránili většinou jen za cenu faulů. Suchý svou střelu z dálky mezi tři tyče ještě neusměrnil, Martin Fenin se o chvíli později už nemýlil. V patnácté minutě zasprintoval na pravé straně Ondřej Kúdela a následný centr teplický forvard zklepl do brány.

Mladíci měli nahráno, a pokud soupeř chtěl postoupit do finále, musel převzít iniciativu. Rakušané, jakoby opařeni vývojem utkání, se nedokázali probojovat do nebezpečná šance. Těsně před poločasem tak mohli udeřit opět Češi, ale Kaloudovu střelu brankář Zahlmair vyrazil.

Pohledný fotbal pokračoval i ve druhé polovině zápasu. Nejprve aktivní Fenin přestřelil rakouskou bránu a poté mohlo přijít snížení skóre. Brankář Petr si však s protiútokem soupeře poradil. Další šanci na korekci stavu měl soupeř sedm minut před koncem. Morgenthaler hodil dlouhý aut do pokutového území, kde se prosadil hlavou Okotie. Českou branku však netrefil. Když se v závěru neujala ani střela Hackmaira, mohli mladíci slavit.

Finálový zápas je na programu 22. července v 21:15 SEČ v Torontu. V českém dresu se ho nedočká slávistický záložník Janda, jenž se proti Rakousku vykartoval. Druhé semifinále, z něhož vzejde náš soupeř, se odehraje v pátek hodinu a pětačtyřicet minut po půlnoci.

Česko U20 - Rakousko U20 2:0 (2:0)