Zpět na » Synot liga » Petr: Čeká nás těžký zápas!

Synot liga - Petr: Čeká nás těžký zápas!

0

Líbilo se

16.07. - Brankář české dvacítky Radek Petr, hrdina dvou penaltových rozstřelů poskytl exkluzivní rozhovor pro náš server FotbalPortal.cz. Petra, který rád obětoval drahocenné minuty pro náš portál, jsme zastihli v telefonickém rozhovoru na hotelovém pokoji před odjezdem na trénink.

Radku, gratuluji Vám k postupu do semifinále. Čekal jste před šampionátem, že tak daleko dojdete?
Nejprve bych poděkoval za gratulaci. Samozřejmě, že jsem to nečekal, i když jsem tomu prostě věřil a každý hráč, kdo tady jel, snil, že se dostaneme daleko. Ale nečekali jsme, že tak daleko dojdeme. Ale udělali jsme pro to maximum, snažili jsme se, bojovali jsme a to se nám povedlo

Kolik gratulačních SMS jste už dostal?
Několik desítek.

Pokud byste vyhráli v semifinále, na koho byste chtěli narazit? Argentinu, se kterou už jste hráli, nebo Chile?
Tady už si nebude možno vybírat, jestli Chile nebo Argentina, protože by to bylo finále MS a už asi v tom nebude žádný rozdíl. Hlavně budeme šťastni, když ten zápas s Rakouskem zvládneme a postoupíme do finále.

Cítíte podporu českých fanoušků?
Ano, dostal jsem několik SMS zpráv od svých kamarádů a v ČR nám prostě lidé fandí. Psali mi to, že se o nás hodně baví a prostě nám fandí.

Chtěl byste něco vzkázat ostatním fandům do Česka?
Určitě bych jim chtěl poděkovat za to, že jsou prostě s námi a věří nám, aby vydrželi dál a byli při nás dá se říct v tom nejtěžším zápase s Rakouskem, aby nám prostě fandili a to nám pomáhá. Je to super, když nám lidé doma fandí, chci jim to za to poděkovat.

Pojďme k čtvrtfinálovému zápasu se Ĺ panělskem. Věřil jste si opět na penalty?
Věřil, vždycky jdu s tím, že aspoň jednu penaltu chytnu, že chci pomoct klukům k tomu, aby jsme vyhráli, takže uvnitř cítím, že nějakou tu penaltu chytnu. Ale pak to může vypadat úplně jinak, měli jsme štěstí a povedlo se to.

Jak se soustředíte na pokutové kopy?
Vždycky se snažím být maximálně klidný, protože toho kopajícího hráče to určitě může znervóznit a potom jsou to intuice, rady, všechno prostě dohromady.

Který rozstřel byl podle Vás nejtěžší?
Tady prostě oba rozstřely byly hodně těžké a velmi složité. Je to o psychice, nervech a vůbec bych tady nedával na první místo, jestli Ĺ panělsko nebo Japonsko.

Radíte se o penaltách i s Petrem Koubou?
Radím, Petr mi tady dává hodně cenné rady.

V semifinále narazíte na naše jižní sousedy Rakušany, je to podle Vás přijatelný soupeř?
Rakousko se nedostalo tak daleko náhodou, takže to bude hlavně těžký soupeř. O přijatelnosti bych prostě nechtěl mluvit, nijak spekulovat, protože nás čeká hodně těžké utkání.

Myslíte si, že i do třetice bude penaltový rozstřel?
Budeme šťastní, když postoupíme, ať už to bude na penalty nebo v prodloužení, ale nejlepší by pro nás bylo, kdyby se rozhodlo v normální hrací době. Hrát třikrát za sebou 120 minut je pro hráče hodně náročné.

Nejvyšší meta je blízko. Dali jste si nějakou sázku v českém týmu, jestli postoupíte do vysněného finále?
Zatím nějaké hecování nebylo, protože už jsme se vlastně ostřihali, ještě nic podobného neproběhlo.

Třeba nějaké barvení vlasů?
Už se něco mluvilo o tom, ale ještě to není domluvené.

Jak se Vám líbí Kanada?
Kanada na nás všechny zapůsobila jako nádherná země, krásná města, moc se mi tady líbí., a jsem rád, že jsem měl možnost se tady podívat.

Chodíte někam, když máte volno?
Určitě. Když jsme hned přijeli, tak jak říká pan Baťa, tak to bylo trošku poznávací, takže pár nějakých výletů, třeba teď po zápasech máme regenerační trénink a pak něco trenéři vymyslí, kam se pojedeme podívat, abychom z Kanady něco viděli.

Kdo je ve vašem týmu největší pohodář?
Největší pohodář? (přemýšlí...) Řekl bych možná, že Honza Ĺ imůnek a flegmatik je určitě Ondra Mazuch, ten si nic nepřipouští.

V zámoří už jste takřka měsíc, stala se Vám tam nějaká zajímavá příhoda?
Jsme tu měsíc....(zasměje se)

A nic se nestalo?
Něco se stalo, ale nic tak strašně zajímavého asi ne.

Myslíte si, že si vás všiml nějaký skaut ze zahraničního klubu?
Nad tímhle vůbec nespekuluji. Přijel jsem s tím, že chci chytat, to se mi povedlo. A teď chci maximálně pomoci týmu a chytat, chytat dobré zápasy. Nijak nepřemýšlím, jestli si mě někdo všiml nebo ne. To se uvidí, jak skončí šampionát a budeme doma.

Ve kterém klubu byste si nejraději zachytal?
Nějaký klub vysněný nemám, ale možná je to soutěž anglická Premier League. Ale vysněný klub jsem nikdy neměl.

Sníte o tom, že by jste se stal druhým Petrem Čechem?
Myslím si, že o tomhle sní každý gólman, který začíná chytat. Být třeba aspoň z poloviny jako je on.

Jste hráčem Baníku Ostrava. Myslíte si, že jste si řekl svým výkonem v Kanadě o post brankářské jedničky v A týmu, pokud byste zůstal?
Zase bych o tom nechtěl spekulovat, zvlášť když v Česku už je příprava prostě v polovině a my, když přijedeme z MS, tak se bude blížit ke konci. Takže nevím, co může být po návratu do Baníku. Netuším.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články