Zpět na » Synot liga » Prohráli jsme, tak tady máte půl milionu

Synot liga - Prohráli jsme, tak tady máte půl milionu

Prohráli jsme, tak tady máte půl milionu © fcb.cz - Zkušení hráči Martin Lukeš a Václav Svěrkoš (Baník Ostrava)

1

Líbilo se

24.04. - Fotbalisté Baníku Ostrava vydali po ostudné porážce 4:1 na Julisce ze svých odměn půl milionu korun a poslali je na účet "Zachraňme Baníček", kam posílají své finanční příspěvky i fanoušci.

Po naprosto nevydařeném utkání s Duklou Praha došlo k velmi otevřené výměně názorů mezi hráči a vedením klubu, kterou inicioval trenér Radoslav Látal. Výsledkem je, že se hráči dobrovolně vzdali půl milionu korun ze svých odměn, které věnují na transparentní účet „Zachraňme Baníček!“.

"Kluci se k tomu postavili jako chlapi," konstatoval předseda představenstva FC Baník Ostrava Petr Šafarčík. "Je pravda, že atmosféra v kabině se při naší návštěvě dala krájet. Připomněli jsme důrazně všem hráčům, co všechno pro naši záchranu dělají sponzoři, město a hlavně naši nejvěrnější fanoušci. Ti doslova po stokorunách zaslali na transparentní účet již bezmála 700 tisíc korun. To, že se hráči rozhodli podstatnou část svých odměn věnovat na rekonstrukci hrací plochy na Bazalech, svědčí o tom, že záchraně v lize věří a udělají pro ni maximum."

Mužstvo se k situaci postavilo čelem. Kapitán Benjamin Vomáčka zdůraznil, že hráči podporu široké ostravské fotbalové veřejnosti dobře vnímají. "Nepřeji žádnému hráči zažít ten pocit, kdy vaši fanoušci opouštějí stadion, jako se nám to stalo v pátek na Dukle," prohlásil Benjamin Vomáčka. "Jsme si vědomi toho, že naši fanoušci jsou z našich posledních výsledků a zejména výkonů rozčarováni. Toto naše rozhodnutí je omluvou všem, kteří nám v našem boji o záchranu pomáhají," doplnil jeden z nejzkušenějších fotbalistů Baníku.

Přislíbil, že v sobotu je tým odhodlán vydat se proti Žižkovu ze všech sil a odčinit prohru a výkon z Julisky. "Bouřka v kabině proběhla, vše jsme si vyříkali a teď už se plně soustředíme na zápas pravdy s Viktorkou Žižkov. Prosíme všechny o podporu a slibujeme, že v sobotu na Bazalech vypustíme duši a urveme klíčové tři body pro záchranu," zdůraznil Vomáčka.

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz, Mediafax

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

je to jasny 2liga volá Smajlík 13

opatovak
- 25.04. Odpovědět

velmi zajímavé zápasy na dnes

http://cospe.bloger.cz/

Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články