Zpět na » Synot liga » Baník podruhé v sezoně mění trenéra, tým má zachránit Látal

Synot liga - Baník podruhé v sezoně mění trenéra, tým má zachránit Látal

Baník podruhé v sezoně mění trenéra, tým má zachránit Látal © fcb.cz - Radoslav Látal

0

Líbilo se

26.03. - Radoslav Látal, který jako hráč s Baníkem vyhrál mistrovský titul i český pohár, přichází na závěrečných osm ligových kol na lavičku ostravského klubu, aby tým vyvedl ze sestupového pásma a udržel ho v nejvyšší soutěži.

Baník Ostrava se po pořážce na Slovácku ocitl v kritické situaci a je blízko tomu, aby po dlouhé době sestoupil do nižší soutěže. Po 22 kolech má patnáct bodů, je předposlední a na záchranu ztrácí dva body.

Vedení slezského klubu se tak rozhodlo pro jeden z posledních možných kroků před závěrem soutěže. Na post trenéra angažovalo Radoslava Látala, který dosud vedl druholigový Sokolov. Střídá tak Pavla Maluru, jenž tým vedl od 2. kola, ale nepodařilo se mu vyvést mužstvo ze sestupových pozic. V klubu však Malura zůstává.

"Po posledním zápase se Slováckem začalo vedení klubu ve spolupráci i s trenérem Pavlem Malurou celou situaci intenzivně řešit. Dospěli jsme ke shodě, že změna v kabině pomůže pozvednout bojovného ducha mužstva," řekl pro klubový web předseda představenstva Baníku Ostrava Petr Šafarčík. Látal si s sebou přivedl i asistenta Jiřího Nečka, druhým asistentem zůstane Daniel Tchuř.

"Radek je stoprocentní profesionál, respektovaná osobnost a navíc je vítězný typ, a to je to, co současný Baník potřebuje ze všeho nejvíce! Z nedávné minulosti jej k Baníku pojí velké úspěchy, jako kapitán přivedl tým k mistrovskému titulu a k zisku českého poháru. I proto jsme přesvědčeni, že pod jeho vedením se Baník v první lize zachrání,“ řekl Šafarčík, který také ocenil přístup klubu ze Sokolova. Vedení druholigového klubu totiž bylo ochotno Baníku okamžitě vyjít vstříc.

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
geloo - 28.03. Odpovědět

velmi zajímavé zápasy

http://cospe.bloger.cz/

geloo
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články