Zpět na » Synot liga » Plzeňský Bystroň dostal za doping dvouletý trest, v západočeském klubu nejspíš skončil

Synot liga - Plzeňský Bystroň dostal za doping dvouletý trest, v západočeském klubu nejspíš skončil

Plzeňský Bystroň dostal za doping dvouletý trest, v západočeském klubu nejspíš skončil © sueddeutsche.de - David Bystroň

1

Líbilo se

09.02. - Třicetiletý obránce David Bystroň, který byl po listopadovém utkání Viktorie Plzeň v Minsku pozitivně testován na dosud neupřesněnou zakázanou látku, dostal od Evropské fotbalové unie dvouletý trest zákazu činnosti. Západočeský klub to uvedl ve čtvrtek v tiskové zprávě.

Bystroň byl pozitivně testován v listopadovém odvetném zápase Ligy mistrů proti BATE Borisov, lednová analýza B vzorku výsledek prvního testu potvrdila.

Disciplinární komise UEFA vyměřila Bystroňovi dvouletý zákaz činnosti, který se počítá od doručení rozhodnutí, tedy od 3. ledna. Jde o pozastavení startu hráče pro všechny soutěžní zápasy.

Spekuluje se o tom, že Bystroň užil tvrdou drogu pervitin. Západočeský celek však zakázanou látku neupřesnil. "Případné zveřejnění látky necháme na rozhodnutí hráče. Známe ji, nicméně z důvodu citlivosti dané informace přenecháváme toto rozhodnutí na Davidovi," řekl generální manažer Viktorie Plzeň Adolf Šádek.

Bystroňovo angažmá v Plzni je u konce

Plzeň zřejmě třicetiletému obránci za jeho prohřešek rozváže platný kontrakt.

"Rozhodnutí UEFA jsme vzali na vědomí a dle protokolu jej podstoupili také hráči a zástupcům agentury Sport Invest. Počítali jsme s původně oznámeným termínem rozhodnutí ve druhé polovině měsíce, v tuto chvíli tedy za sebou nemáme plánované jednání s hráčem a jeho agenturou. Se všemi zainteresovanými stranami se potkáme ještě před čtvrtečním utkáním se Schalke, chceme o našem postupu informovat v prvé řadě hráče osobně," řekl k rozhodnutí z Nyonu Šádek.

Šádek se v médiích dříve nechal slyšet, že dopingová kauza stála Viktorii už 15 milionů korun. Západočeši si jako náhradu přivedli z Mladé Boleslavi stopera Václava Procházku, navíc zatrhli odchod jiného obránce Františka Ševinského do Viktorie Žižkov.

Bystroň se od ledna připravuje individuálně a celou kauzu nekomentuje. "Dle našich informací se hráč proti verdiktu nebude odvolávat, nicméně všechny tyto náležitosti budou obsahem zmíněné schůzky v příštím týdnu. Zatím platí pouze to, že s Davidem definitivně nemůžeme v nejbližším období počítat. Do utkání se Schalke vydáme konečné stanovisko," uzavřel Šádek.

Kam dál?

Petr Zikmund / mediafax.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
guur - 10.02. Odpovědět

velmi zajímavé zápasy

http://gase.iprostor.cz/

guur

tak si posrat kariéru Smajlík 10 to je blbec!

ZlatanIbra

Blbíčko no....

CypZeSeweru
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články