Zpět na » Synot liga » Budějovice dotáhly přestup Řepky, hráč se upsal do roku 2013

Synot liga - Budějovice dotáhly přestup Řepky, hráč se upsal do roku 2013

Budějovice dotáhly přestup Řepky, hráč se upsal do roku 2013 © skcb.cz - Tomáš Řepka se stal hráčem Dynama České Budějovice, vedle něho je Karel Poborský

1

Líbilo se

10.01. - Vedení fotbalového klubu Dynamo České Budějovice v úterý dopoledne dotáhlo přestup osmatřicetiletého obránce a bývalého kapitána pražské Sparty Tomáše Řepky, který na jihu Čech podepsal smlouvu do léta 2013. Zkušený hráč převzal dres s číslem 2, které nosil i v letenském celku.

"Jednání bylo pozitivní a rychlé. Jsem hrozně rád, že mohu být tady v Budějovicích, které mi daly šanci pokračovat v lize. Budu se snažit, abych Dynamu důvěru splatil a aby se mužstvo posunulo v tabulce nahoru," prohlásil Řepka, od jehož příchodu si na jihu Čech slibují záchranu v nejvyšší soutěži i zlepšení obranné činnosti. Dynamo je s 32 obdrženými góly nejhorším ligovým mužstvem podzimu.

Řepka se po podpisu smlouvy přesune za zbytkem týmu na kondiční soustředění ve Frymburku. Další výzvu své kariéry bere se vší vážností. "Hrozně se na angažmá těším, čekám od toho hodně. S trenérem se o své pozici v týmu budu ještě bavit, každopádně se budu snažit dělat vše pro to, aby se týmu dařilo," řekl osmatřicetiletý důrazný zadák, který se na konci minulého roku domluvil na konci angažmá ve Spartě.

Zkušený obránce sice původně jednal o novém angažmá v Plzni, ale dohoda se nakonec neuskutečnila. Řepka by totiž nemohl hrát Evropskou ligu proti Schalke 04. "Když mi nevyšla ta Plzeň, tak jsem tam měl i nějaké jiné nabídky. O angažmá v Plzni jsem měl zájem, a když to nevyšlo, tak jsem byl hodně zklamaný a chtěl jsem s fotbalem seknout. Ale když se pak ozvaly Budějovice, tak mi to udělalo velkou radost a to zklamání rychle vyprchalo," vysvětlil Řepka.

Ten na podzim vypadl ze sparťanské sestavy, poslední ligový duel odehrál v polovině srpna, přesto věří, že na jaro bude dobře připraven. "Čtyři měsíce, během kterých jsem nehrál, není zas tak dlouhá doba. Myslím, že nebude problém se dostat do zápasového rytmu," prohlásil Řepka, jehož angažmá má na českobudějovický stadion dotáhnout větší množství diváků a klubu pomoci také po marketingové stránce.

Předseda představenstva Českých Budějovic a Řepkův někdejší spoluhráč Karel Poborský si nemohl přestup zkušeného zadáka vynachválit. "Jednání s Tomášem byla konkrétní a jasná. Vše, na čem jsme se dohodli, platilo a jsem rád, že jsme si nakonec plácli. Za celou dobu, co dělám fotbalového bafuňáře, jsem nezažil jednodušší přestup," uvedl Poborský.

Osmatřicetiletý Řepka během své bohaté kariéry oblékal dres Ostravy, Sparty, Fiorentiny nebo West Hamu United. Na trávníku proslul obrovským přehledem, svou drzostí i důrazem, několikrát byl však kritizován za své "blikance". Například v roce 2007 si v Teplicích sprostě nadával s pořadatelem utkání a poté udeřil kameramana České televize, v roce 2010 zase plivl protihráči Ladislavu Volešákovi do obličeje, ještě předtím několikrát ukázal prostředníček směrem k ochozům nebo vulgárně urážel protihráče a trenéry.

I přes všechny incidenty sbíral Řepka také sportovní úspěchy. Se Spartou Praha získal čtyři mistrovské tituly a třikrát vyhrál domácí pohár. V italské Fiorentině se v roce 2001 rovněž radoval se zisku pohárové trofeje. Za reprezentaci Řepka nastoupil v 46 utkáních, vstřelil jeden gól a zúčastnil se ME v roce 2000.

Kam dál?

Michal Sitek / Mediafax

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
geroo - 11.01. Odpovědět

velmi zajímavé zápasy

http://gase.iprostor.cz/

geroo
Reklama
Reklama
Nejnovější články