Zpět na » Synot liga » Zápisníček Zdeňka Partyše, 14. kolo

Synot liga - Zápisníček Zdeňka Partyše, 14. kolo

Zápisníček Zdeňka Partyše, 14. kolo © -

0

08.11. - Chcete si přečíst hodnocení zápasu Opavy v Hlučíně, který po velkém boji skončil nakonec 1:1 pohledem Zdeňka Partyše, potom mátě možnost v tomto článku, kde opět chválí fanoušky SFC.

K utkání 14. kola druhé fotbalové ligy jsme zavítali na hřiště nebezpečného a lepšícího se Hlučína. Nečekalo nás vůbec jednoduché utkání, obzvláště když se jednalo o regionální derby. Zápas nakonec skončil 1:1, a tento výsledek byl asi spravedlivý na obě dvě strany.

Duel začali lépe domácí fotbalisté. Hned po prvním centru se dostal ze šestnáctky do šance Koubel, ale netrefil ideálně míč. Pak nebezpečně centroval Hornyak, ovšem brankář Novák vyboxoval míč do bezpečí. Ve 20. minutě jsem zahrával přímý volný kop, rozehrál jsem ho na Radka Mezlíka, ten mi míč vrátil a já ho z levé strany nacentroval na střelce Kozáka, jenž levačkou nedal Kosmálovi šanci – 1:0. Z vedení jsme se neradovali dlouho. Po výborně zahrané standartní situaci Hornyaka z leva se míč dostal až ke Švrčkovi, který hlavou vyrovnal na 1:1. V 31. minutě zahrávala Opava přímý volný kop, k míči se postavil Víšek, ale jen těsně minul branku. Domácí hráli v první polovině dobře, jenže naštěstí nevyužili v závěru dobře kopnuté rohové kopy Meleckého, a tak první poločas skončil za nerozhodnutého stavu.

Cíl do dalšího dějství zněl jasně - co nejrychleji vstřelit gól a po dlouhé době opět vyhrát i venku. Ve druhém poločase se nehrál příliš pohledný fotbal,bojovalo se spíše ve středu hřiště a diváci se tentokrát fotbalem moc nebavili. Hned naše první šance zaváněla gólem. Můj centr si zpracoval Kozák, pokusil se přehodit gólmana Kosmála, ale trefil jen břevno. Zanedlouho jsme zahrávali dva rohové kopy, na ten první si naskočil výborně hrající Matula, ale jeho hlavička minula zadní tyč a následně pak i Kozák nechal vyniknout brankáře Hlučínu. Ani domácí už gól vstřelit nedokázali a proto si oba týmy rozdělily po bodu za remízu 1:1.

Myslím, že ani jeden tým nebyl zklamaný, i když mi jsme chtěli určitě vyhrát, abychom neztratili kontakt se špicí. Teď nás čeká poslední podzimní zápas s Jihlavou a musíme napravit nepovedené utkání v Hlučíně jedině výhrou. Opět bych chtěl vyzvednout opavské fanoušky, kteří nám připravili takřka domácí prostředí.