Zpět na » Synot liga » Bojovali jsme i za Marka, prohlásil šťastný střelec Baníku Vomáčka

Synot liga - Bojovali jsme i za Marka, prohlásil šťastný střelec Baníku Vomáčka

Bojovali jsme i za Marka, prohlásil šťastný střelec Baníku Vomáčka © fcb.cz - Benjamin Vomáčka

0

Líbilo se

16.10. - Baník Ostrava si v 10. kole Gambrinus ligy připsal první výhru v sezoně. Jediný gól utkání proti Hradci Králové vstřelil obránce Benjamin Vomáčka, který po zápase prohlásil, že tým bojoval i za Marka Jankulovského. Ten se zranil po osmi minutách pobytu na hřiště a musel střídat.

Po utkání nebyl Jankulovski novinářům k dispozici. Vyjádřil se tak tiskový mluvčí klubu.

„Chytřejší budeme za pár dní, Marek musí absolvovat několik vyšetření,“ říkal tiskový mluvčí klubu Michal Otava.

„Mohu jen potvrdit, že jde o to operované koleno. Ale nešlo o nic vážného, žádný náraz nebo něco takového tam nebylo,“ popisoval Otava nucené Jankulovského střídání. „Spíše šlo jenom o šok, že šlo o to nešťastné koleno,“ přidal mluvčí Baníku. „Během pár dní budeme chytřejší.“

Jankulovski nastoupil jen na osm minut, ale právě v tom období docílil Baník vítězný gól. „I to, že Marek nastoupil, budí u soupeřů respekt, v tom nám pomohl, přestože byl na hřišti krátce,“ chválil Jankulovského trenér Baníku Pavel Malura.

„Trochu jsem byl naštvaný, že tu standardku, ze které jsme skórovali, nekopal právě Marek, trénovali jsme míče za obranu. Ale nakonec ji kopl Lukeš a kopl ji výborně,“ musel nakonec spokojeně konstatovat Malura. „Podle posledních zpráv by neměl být Marek vážněji zraněn a měl by nám být k dispozici,“ oddechl si.

Po zápase si ulevil i proto že to bylo jeho první vítězství po nástupu do funkce. "Nám se podařilo to utkání doslova a do písmene ubojovat. Věděli jsme, že nevyhrajeme 12:0 a ten zápas nebyl nějak extra krásný, ale nakonec jsme tři body ubojovali a vydřeli,“ nezastíral trenér Malura.

Kvality nového spoluhráče vyzdvihl i obránce Benjamin Vomáčka. „Nejenom dneska, ale i v tréninku nám Marek dodává sílu a podporu. Už před zápasem jsme se s ním v šatně cítili silní,“ říkal na adresu Jankulovského obránce Benjamin Vomáčka, jediný střelec zápasu. „Bylo možná trochu náhoda, že byl na hřišti zrovna těch pár minut, kdy jsme dali gól, ale s ním v sestavě nám roste kvalita mužstva, to stoprocentně,“ uznal Benjamin Vomáčka.

První letošní ligové vítězství by mělo Baník podle Vomáčky nakopnout. „Konečně jsme vyhráli, bojovali jsme a takovou výhru jsme potřebovali. V závěru jsme pochopitelně bojovali i za Marka, i když musím uznat, že hlavně mladší hráče jeho rychlé střídání trochu zaskočilo. Museli jsme je srovnat, aby se zase zkoncentrovali, protože Marek nám zápasy sám vyhrávat nebude,“ doplnil Vomáčka.

Kam dál?

Michal Sitek / Mediafax

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

O těch dvou gólech, co dal Hradec ani slovo. Čárový se činil jak kráva

georgin19
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články