Zpět na » Synot liga » Generálky na Gambrinus ligu - neděle

Synot liga - Generálky na Gambrinus ligu - neděle

0

29.07. - V neděli pokračovaly přípravné zápasy na Gambrinus ligu. V nich selhala olomoucká Sigma, když nedokázala porazit divizní rezervu Baníku Ostrava. Mistrovská Sparta porazila německý Rostock.

Baník Ostrava B - Sigma Olomouc 1:1 (1:0)

Olomouckým fotbalistům se generálka na ligu vůbec nevydařila a nedokázala porazit soupeře z divize. Do utkání sice Olomoučtí vstoupili aktivněji, ale postupně se začali trápit a v 20. minutě inkasovali. Olomouc nebyla lepším týmem a nakonec byla ráda za remízu, když vyrovnal Janotka.

Branky: 20. Prokeš - 59. Janotka. Rozhodčí: Levinger. Diváci: 320.
Olomouc: Drobisz - Randa, Ĺ uškavčevič, Ĺ kerle, Jurkič (46. Čupr) - Onofrej (68. Petr), Rossi, Rýdel - Janotka, Hubník (46. V. Schulmeister), Pulkert (46. Bajer).

České Budějovice - Slovan Liberec 2:1 (2:0)

V zápase dvou prvoligových týmů byli úspěšnější Jihočeši. Ti vedli po třiatřiceti minutách 2:0 a toto vedení jim vydrželo až do 82. minuty, kdy snižoval Pudil. Přes usilovnou snahu Liberce už Dynamo branku neobdrželo a do začátku ligy se povzbudilo výhrou.

Branky: 10. Jungr, 33. Radzinivečius - 82. Pudil. Rozhodčí: Jílek.

Č.Budějovice: Kučera (46. Křížek) - Peroutka (46. Plichta), Horejš, Homoláč (46. Rehák), Ĺ míd - Plocek, Vozábal, Hílek, Jungr - Adamec, Radzinevičius (46. Zelinka).

Liberec: Hauzr - Krátký (46. Ĺ inglár), Košťál, Brezinský (46. Holeňák), Liška - Papoušek, Hodúr, Bílek, Bejbl, Pudil - Jirouš.

Vlašim - FK Teplice 0:4 (0:3)

Fotbalisté Teplic si v posledním přípravném zápase zastříleli a porazili Vlašim vysoko 4:0. Sestava byla podle kouče Rady velmi podobná té, která nastoupí v prvním kole na Kladně. Dvě branky v zápase vstřelil útočník Petr Smíšek.

Branky: 20. a 32. Smíšek, 9. Gašparík, 83. Rilke.

Teplice: Slavík - Kaufman, Lukáš, Krmaš, Merzič (46. Rosa) - Verbíř (65. Rilke), Szabou (60. Lijevakovič), Doležal (72. Hašek), Gašparík (65. Klein) - Smíšek (46. Kroupa), Koukal.

Sparta Praha - Hansa Rostock 2:0 (0:0)

V nevlídném počasí zvládla Sparta zápas s německým soupeřem. Trenéra Bílka navíc může těšit, že výhra přišla po vydařeném výkonu. Domácí hrozili už v prvním poločase, ale góly začaly padat až po přestávce. Nejprve se do sítě hostů trefil Kladrubský a o šest minut později pojistil vítězství Pospěch.

Branky: 48. Kladrubský, 54. Pospěch. Rozhodčí: Matějek. Diváci: 4052.

Sparta: Poštulka - Pospěch (81. Zabavník), Ĺ imůnek (70. Mareš), Řepka (46. Kadlec), Kladrubský - Abrahám (60. Kisel), Horváth (60. Sylvestre), Hušek (60. Kúdela), Limberský (46. Žofčák) - Kulič (60. Slepička), Došek (60. Rezek).

Baník Ostrava - FK Púchov 2:0 (2:0)

Ostravský Baník si poradil se slovenským Púchovem. V první půli si Ostravané vytvořili řadu šancí, s čímž byl kouč Večeřa pochopitelně spokojen. V druhé půli naskočili do hry někteří nahradníci a výkon už nebyl tak dobrý jako v půli první. Za Baník se opět trefil navrátilec Svěrkoš, druhý gól přidal kapitán Lukeš.

Branky: 23. Svěrkoš, 35. Lukeš. Rozhodčí: Čecháček. Diváci: 2299.

Baník: Vašek - Řezník, Cigánek (62. Ricka), Bystroň, Čoupek (62. Tchuř) - Rajtoral (46. Zeher), Metelka, Lukeš (70. Varadi), Mišinský (62. Tesařík) - Svěrkoš, Magera.

FK Jablonec 97 - Viktoria Žižkov 0:1 (0:1)

Nováček zvítězil v Jablonci nejtěsnějším možným způsobem. První poločas byl herně vyrovnaný, ale jediný gól dal Procházka. Po přestávce domácí vyměnili několik hráčů a jejich výkon se zhoršil. Přestože měli hosté šance na další gól, už se neprosadili. Žižkovský trenér Griga označil Jablonec za nejkvalitnějšího soupeře, se kterým Pražané v přípravě hráli.

Branka: 30. Procházka.

Jablonec: Ĺ pit - Hamouz, Homola, Eliáš, Fukal - Stožický (58. Nulíček), Kordula (66. Vácha), Baranek (74. Hloušek), Flachbart (66. Ĺ těpán) - Svátek (45. Krejčí), Zelenka (76. Vošáhlík).

Žižkov: Pařízek - Kučera, Labant, Besta, Ĺ ťastný - Kušnír, Procházka, Novotný (62. Bažík), Stracený (9. Moughfire) - Bukač (62. Kalod), Ĺ vancara.

Mladá Boleslav - AEK Larnaka 4:1 (3:0)

Boleslav nedala soupeři z Kypru sebemenší šanci a jednoznačně zvítězila. Svou herní převahu dokázali Středočeši vyjádřit také gólově. Už po dvaceti minutách hry měl dva góly na svém kontě Brunclík a o šest minut později přidal další gól Táborský. V druhé půli pak ještě padly dvě branky. Nejprve Matějovský zvýšil na 4:0 a v 79. minutě snižoval na konečných 4:1 Xenofontos.

Branky: 16. a 20. Brunclík, 26. Táborský, 62. Matějovský - 79. Xenofontos.

Mladá Boleslav: Miller - Ĺ evinský, Rajnoch, Rolko, Hrdlička - Kysela (77. Řezníček), Matějovský, Voříšek, Brunclík (86. T. Sedláček) - Táborský (55. Vaneček), Holub (70. Kopic).