Zpět na » Synot liga » Trest za korupci neplatí, rozhodla Odvolací a revizní komise

Synot liga - Trest za korupci neplatí, rozhodla Odvolací a revizní komise

Trest za korupci neplatí, rozhodla Odvolací a revizní komise © sigmafotbal.cz - SK Sigma Olomouc

0

Líbilo se

26.09. - Korupční kauze kolem Sigmy Olomouc má pokračování. Odvolací a revizní komise rozhodla, že trest, který disciplinární komise Fotbalové asociace České republiky udělila, je neplatný. Došlo totiž k procesní chybě.

Odvolací a revizní komise Fotbalové asociace České republiky (ORK FAČR) v pondělí označila tresty pro fotbalovou Sigmu Olomouc i jejího brankáře Petra Drobisze za údajnou korupci za neplatné.

ORK se na svém pondělním zasedání usnesla následovně: "Na všechna rozhodnutí Disciplinární komise FA ČR ze dne 18. srpna 2011 o trestu pro SK Sigma Olomouc, Petra Drobisze a Jiřího Kubíčka, se nahlíží jako na nulitní. Disciplinární komise případ řádně projedná a rozhodne."

Případ se tak vrací před Disciplinární komisi FA ČR, která Sigmě uložila fianční pokutu ve výši pěti milionů Kč a odečet devíti bodů v letošním ročníku Gambrinus ligy. Brankář Petr Drobisz pak dostal trest zákazu činnosti na dobu 18 měsíců.

"Případem jsme se zabývali na našem minulém zasedání a pokračovali jsme dnes. Při prověřování všech souvislostí jsme došli k závěru, že při jednání DK došlo k závažným procesním nedostatkům. Zásadní se jeví účast na jednání JUDr. Romana Brnčala, který poskytoval v rozhodné době právní služby klubu Sigma Olomouc. Tato skutečnost vyvolává vážné pochybnosti o rozhodování disciplinární komise. Problém není ani tak ve skutkových zjištěních, ale v právních závěrech o nich učiněných. V podstatě to znamená, že řízení se vrací do stavu před vydáním rozhodnutí disciplinární komisí,“ uvedla v pondělí v tiskovém prohlášení předsedkyně ORK Markéta Haindlová.

Předseda Disciplinární komise FA ČR Jiří Golda přijal rozhodnutí Odvolací a revizní komise v klidu. "Pokud došlo k nějaké procesní chybě, tak případ samozřejmě otevřeme a pokusíme se jí odstranit," konstatoval Golda.

Pořád si ale stojí za svým, jeho komise rozhodla správně. "Korupce se má trestat a já zastávám názor, že v tomhle případě ke korupci došlo," řekl agentuře Mediafax Golda, který kvůli pondělnímu verdiktu ORK neuvažuje o své rezignaci. "Určitě v tuhle chvíli nebudu odstupovat," dodal.

"Jsme rozhodnutím Odvolací a revizní komise FA ČR zaskočeni. Je to pro nás trochu nečitelná situace. Ale zatím nemáme rozhodnutí ORK na papíře, takže nemůžeme adekvátně reagovat,“ řekl v pondělí agentuře Mediafax Robert Runták, místopředseda představenstva Sigmy Olomouc.

"Je to pro nás složitá situace, protože mužstvo, ani sponzoři nevědí, na čem opravdu jsme. Až budeme mít v ruce oficiální rozhodnutí, můžeme činit další kroky. Poté zvážíme, zda fotbalové orgány rozhodují opravdu nezávisle a podle toho se zařídíme, zda budeme náš případ řešit u civilního soudu,“ naznačil Runták, který je sám povoláním právník.

Olomouc dostala původně trest kvůli situaci z května 2009, kdy měl podle tvrzení hráčů a šéfů Bohemians Praha gólman Sigmy Drobisz předat fotbalistům klubu z hlavního města 300 tisíc korun za to, že úmyslně prohrají zápas se Sigmou a Hanáci se díky tomu dostanou do Evropské ligy. Olomouc nakonec ve zmíněném zápase zvítězila 3:0.

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz, Mediafax

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
daee - 27.09. Odpovědět

velmi zajímavé zápasy

http://gase.iprostor.cz/

daee
Edgar - 27.09. Odpovědět

A Golda uz se zase muze tesit az Sigmu potresta. Ani bych se nedivil, kdyby ted natruc udelil vetsi trest...Opravdu neuveritelne co se tady deje Smajlík 12

Edgar

komici

georgin19
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články