Zpět na » Synot liga » Gólman Drobisz se rozhodl u soudu vypovídat, snaží se prokázat svou nevinu

Synot liga - Gólman Drobisz se rozhodl u soudu vypovídat, snaží se prokázat svou nevinu

Gólman Drobisz se rozhodl u soudu vypovídat, snaží se prokázat svou nevinu © sigmafotbal.cz - SK Sigma Olomouc

2

Líbilo se

15.09. - Patrně posledním dnem pokračuje ve čtvrtek v Olomouci u Okresního soudu hlavní líčení ve věci fotbalové korupce z května roku 2009 v utkání Sigma Olomouc - Bohemians Praha, které skončilo vítězstvím domácích o tři branky. Soudce Aleš Vašků vyslechl na vlastní žádost obžalovaného brankáře Petra Drobisze a šest svědků.

Petr Drobisz na vlastní žádost chtěl vypovídat o okolnostech doprovázející zmíněný zápas a popisoval svůj pohyb po stadionu a časové souslednosti, aby vyvrátil, že krátce po utkání předával obránci soupeře Miroslavu Obermajerovi úplatek ve výši tři sta tisíc korun.

„Viděl jsem, že u svazové Odvolací a revizní komise nemám šanci uspět. Vyslechli si mě jen na deset minut, nevšímali si mě, přitom můj syn šel ten samý den do školky a ten den byl pro mě významný z jiného důvodu,“ zlobil se na jednání členů ORK Petr Drobisz. „Jedinou šancí pro mě v tuto chvíli je tento proces u soudu. Jedině tak se můžu očistit a ještě pokračovat v kariéře,“ vysvětlil změnu svého postoje, když původně odmítal u Okresního soudu vypovídat.

Soudce poté vyslechl hlavního pořadatele Milana Zapletala a jeho zástupce Petra Lichovníka, kteří rovněž popisovali události po zmíněném utkání. A srovnávali je s běžnými zápasy. Oba zaměstnanci Sigmy Olomouc se snažili zpochybnit, že by Petr Drobisz, který v utkání kvůli zranění nechytal, mohl opustit šatnu a stadion dříve než nejméně po tři čtvrtě hodině. Tím se snažili zpochybnit svědectví Miroslava Obermajer, že převzal úplatek od Drobisze zhruba do patnácti minut po utkání mimo stadion v domě vzdáleném pět minut chůze, kde Drobisz bydlel.

Před soud předstoupil rovněž marketinkový ředitel Sigmy Olomouc Martin Rak, který kromě popisu událostí po utkání rovněž poodkryl vztahy uvnitř klubu v posledních letech a zejména chování bývalého ředitele klubu Jiřího Kubíčka, který vytáhl jeden z nejdůležitějších důkazů - audionahrávku s pokladníkem klubu Ladislavem Římským, který v ní přikyvuje na otázkyKubíčka ohledně osnování a předání úplatku. Rak rovněž řekl, že má dojem, že Kubíček v poslední době trpí psychickými problémy.

„Nemyslím si, že je v tomto ohledu zcela zdravý. Celou dobu, co pracuji v Sigmě, je to už deset let, tak Kubíček vždy bojoval s předsedou představenstva Gajdou. Já se je snažil smířit, ale bylo to zbytečné,“ doplnil Rak.

Před soud předstoupili rovněž dva účastníci telefonických nahrávek Jiřího Kubíčka, které byly dříve u soudu pouštěny. Hráčská agentka Hana Nováková, která před deseti lety v Sigmě pracovala a člen Výkonného výboru Fotbalové asociace České republiky (FA ČR) Petr Voženílek. Oba se s nahrávkou, o které nevěděli, že je činěna, ztotožnili.

Nováková si za vyřčeným slovy o tom, že ji představitelé Bohemians v lednu 2010 řekli, že nesestoupí, že kvůli korupci půjde z ligy jeden moravský celek, stála. Zato Voženílek řekl, že o konci Miroslava Obermajera v Bohemians Praha kvůli prodávání zápasů fabuloval a vymýšlel si.

Jednání bude pokračovat od 12.30 hodin výslechem dalších svědků a čtením listinných důkazů. Pravděpodobně bude pak odročeno za účelem vyhlášení rozsudku.

Disciplinární komise FA ČR potrestala Sigmu Olomouc odečtem devíti bodů v letošním ligovém ročníku a pokutou ve výši čtyři miliony korun, brankář Petr Drobisz nesmí chytat osmnáct měsíců. Vše kvůli situaci z května 2009, kdy měl podle tvrzení hráčů a šéfů Bohemians Praha gólman Sigmy Olomouc Drobisz předat fotbalistům klubu z hlavního města 300 tisíc korun za to, že úmyslně prohrají zápas se Sigmou a Hanáci se díky tomu dostanou do Evropské ligy. Olomouc nakonec ve zmíněném zápase zvítězila 3:0.

Kam dál?

Michal Sitek / Mediafax

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
daee - 18.09. Odpovědět

velmi zajímavé zápasy

http://gase.iprostor.cz/

daee
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články