Zpět na » Synot liga » Fotbalová Slavia Praha získala z Ostravy fotbalistu Frejlacha

Synot liga - Fotbalová Slavia Praha získala z Ostravy fotbalistu Frejlacha

Fotbalová Slavia Praha získala z Ostravy fotbalistu Frejlacha © Archiv Tomáše Frejlacha - Tomáš Frejlach

0

Líbilo se

05.09. - Fotbalisté Slavie Praha získali v pondělí novou posilu do svých řad - tříletou smlouvu s klubem podepsal pětadvacetiletý ofenzivní záložník Tomáš Frejlach, který přichází na přestup z Baníku Ostrava. Informuje o tom web vršovického klubu.

"Tomáš byl jedním z vytipovaných hráčů na pozici, která byla uvolněna Karolem Kiselem. Věříme, že je to správné řešení, které se pozitivně projeví už na utkání v Jablonci," uvedl k přestupu generální ředitel Slavie Miroslav Platil.

Pětadvacetiletý Tomáš Frejlach začínal s fotbalem v Kutné Hoře, pak působil v Čáslavi, Kolíně, Příbrami, Liberci a od roku 2010 v Baníku Ostrava. Na svém kontě má 105 zápasů v Gambrinus lize, ve kterých vstřelil 11 gólů. Frejlach se už v pondělí zapojil do tréninku slávistického A-týmu.

"Na angažmá ve Slavii se moc těším, rád bych poděkoval Baníku, že mi tento přestup umožnil. Ve Slavii je nový majitel, vytváří se tu silný tým. Udělám všechno pro to, abych se stal jeho součástí," uvedl Tomáš Frejlach po podpisu smlouvy pro slavia.cz.

"Jsme rádi, že Slavia projevila o Tomáše zájem. Věříme, že má potenciál nahradit Karola Kisela, je to typově podobný hráč s dobrou střelou. Přál bych si, aby Slavii pomohl stoupat tabulkou a hlavně se na závěr ligy probojovat do evropských pohárů,“ uvedl Ondrej Chovanec, zástupce společnosti Chovanec Sport Agency.

Baník si prý nemohl dovolit udržet hráče, který vypadl ze základní sestavy, a v ostravském klubu měl nadstandardní smlouvu. "Tomáš k nám přišel za trenéra Koubka a měl být oporou týmu, což se úplně nestalo. Jeho pozici zhoršil jak jeho zdravotní stav, tak především výměna trenéra. Kouč Baníku Pavel Malura Frejlacha při své koncepci organizace hry momentálně nevidí v základní sestavě týmu a bylo by luxusem, kdyby hráč s jeho smlouvou a zkušenostmi vysedával na lavičce náhradníků," řekl na webových stránkách klubu generální manažer Baníku Ostrava Verner Lička.

Kam dál?

/ MediaFax

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
ceme - 11.09. Odpovědět

velmi zajímavé zápasy

http://gase.iprostor.cz/

ceme
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články