Zpět na » Synot liga » Dění v Baníku: Přichází Vomáčka, Světlík podpoří mládežnické centrum a Hadamczik chce koupit Bazaly

Synot liga - Dění v Baníku: Přichází Vomáčka, Světlík podpoří mládežnické centrum a Hadamczik chce koupit Bazaly

Dění v Baníku: Přichází Vomáčka, Světlík podpoří mládežnické centrum a Hadamczik chce koupit Bazaly © fcb.cz - FC Baník Ostrava

3

Líbilo se

24.08. - Středeční den byl pro Baník na události bohatý. Klub získal do obrany Benjamína Vomáčku, majitel Tomáš Petera na tiskové konfereci oznámil chystanou podporu Jana Světlíka na mládežnické tréninkové centrum a Alois Hadamczik má zájem o koupi stadionu Bazaly.

Zkušený obránce Benjamin Vomáčka přišel vyztužit obranné řady slezského klubu. Baník dostal během čtyř ligových zápasech patnáct branek, přičemž špatně hrál v defenzivě také v přípravných utkáních.

Bývalý fotbalista Slavie podepsal v Baníku smlouvu na půl roku, na Bazalech bude hostovat. "Benjamína jsme si vybrali kvůli současné situaci a výsledkům mužstva. Věříme, že nám pomůže svými zkušenostmi. Plusem také určitě je, že není zatížen stavem, v jakém momentálně jsme,“ řekl na klubovém webu generální manažer Baníku Verner Lička.

Světlík podpoří tréninkové centrum

Bohatý podnikatel Jan Světlík se sice rozhodl, že fotbalový Baník spozorovat nebude, ovšem s majitelem Peterou se domluvil na vybudování mládežnického tréninkového centra.

"V minulých letech jsme neustálým dojížděním na tréninková hřiště v okolních městech hodně trpěli a na naší mládeži to bylo poznat," tvrdí Tomáš Petera.

"Chtěli jsme vybudovat tréninkové centrum vedle nového stadionu, ale byla chyba čekat na rozhodnutí města o stavbě nového městského fotbalového stadionu," uznal Tomáš Petera. "Neměli jsme čekat, ztratili jsme cenný čas."

Nový areál se šesti hřišti vyroste do konce roku na ulici 1. máje. "Na jaře roku 2012 by už měla být zaseta tráva, vše už se rozbíhá," doplňuje Petera. "Jsme moc rádi, že jsme pro akademii takového partnera našli," těší Peteru.

Hadamczik chce Bazaly

Český hokejový reprezentační trenér Alois Hadamczik má zájem koupit chátrající ostravské Bazaly. V plánu dále má, že by poloviční podíl okamžitě převedl na město Ostrava a to by následně za půl miliardy mohlo stadion zrekonstruovat, aby odpovídalo náročným požadavkům.

Především by rád zabránil plánům, podle kterých by na lukrativních pozemcích v centru města vyrostly byty a Baník by se musel natrvalo stěhovat do Vítkovic. "Bazaly jsou historie Ostravy, je třeba ji zachovat," uvedl pro Hospodářské noviny Hadamczik.

Hadamczik, který na Ostravsku vybudoval již několik projektů, tvrdí, že primátor města Petr Kajnar jeho plán podporuje. Rekonstrukce stadionu by podle jeho slov měla vyjít na 500 až 700 milionů korun a finance na ní by šly z peněz města, evropských dotací a úvěrů. "Já bych do toho dal know-how, už mám připravený projekt, jak by stadion měl vypadat," řekl Hadamczik s tím, že by nechal hrát Baník po rekonstruktci určitou dobu na Bazalech zadarmo.

Současný majitel Baníku Ostrava Tomáš Petera, který před osmi roky klub koupil právě od Hadamczika, připouští, že s Hadamczikem už o této variantě jednal.

"Dvakrát jsme s Lojzou mluvili, ale vše je teprve v počáteční fázi. O ceně za prodej Bazalů jsme se nebavili. To je úplně poslední věc. Prvotní je, kolik by stála rekonstrukce a jestli je to vůbec uskutečnitelný plán," řekl ve středu na tiskové konferenci Tomáš Petera.

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz, Mediafax

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
rip12 - 25.08. Odpovědět

doufam ze se banik vyhrabe...... Smajlík 11

rip12

mozna Marka bych prohodil za Greguše,ten bude vice kreativnejsi na levem stredu zalohy.

BlackAngel

Ja bych hlavne do branky nedaval Pietrkiewicze, Krbecek je daleko lepsi...

bohemak21

lip to momentalne poslkladat nejde:-/

BlackAngel

Sestavu bych dal takhle..Pietrzkewicz-Řezník,Adámik,Frydych,Zawada-Fantiš,Lukeš,Marek,Greguš,Kraut-Svěrkoš Smajlík 18 Fantiš s Krautem samozrejme na krajich..

BlackAngel
betinek - 25.08. Odpovědět

Tak Grugúš je úplně mimo mísu Smajlík 7 , tam by měl být Marek, ale to už sis opravil Smajlík 7 . Jinak doufám, že se co nejdříve vrátí Frejlach, aby nahradilo pravděpodobně Fantiše. A místo Krauta bych ve tvé sestavě viděl spíše Poliaček, protože to je jeden z mála chlapů, co dokážou udržet míč. Zvlášť proti Jablonci mu to šlo. V obraně se mi nelíbí ten Frydrych, protože má tendenci dělat hloupé chyby, spíše bych tam viděl toho Vomáčku nebo Dreksu.

betinek
betinek - 24.08. Odpovědět

I přes mou oddanost Baníku se neodhodlám říct, že svítá na lepší časy, ale pevně v to doufám. Můj tip na sestavu proti Bohemians: Pietrzkewicz - Řezník, Adámik, Vomáčka, Zawada - Droppa, Marek - Fantiš, Lukeš, Poliaček - Svěrkoš

betinek
rip12 - 26.08. Odpovědět

No nevím nevím Bohemians sou ted silný......

rip12
rip12 - 24.08. Odpovědět

banik asi sestoupi....... ty vykony co podava Smajlík 12

rip12
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články