Zpět na » Synot liga » Ohlasy trenérů po duelu Sokolov - Příbram

Synot liga - Ohlasy trenérů po duelu Sokolov - Příbram

0

13.08. - I když byl ve druhé půli Sokolov lepší a mohl i vyhrát, bod z těžkého zápasu brali oba trenéři. Boris Kočí a František Barát se shodli, že remíza je asi spravedlivá, v závěru totiž mohly vyhrát oba celky.

Ohlasy trenérů po utkání Sokolov - Příbram

Boris Kočí (Baník Sokolov): „Musím říct, že jsme do utkání nevstoupili moc dobře a především díky tomu, že několik našich hráčů tu atmosféru utkání nezvládlo a trošku se zaleklo soupeře. To byly důvody, proč jsme nepůsobili ne moc zrovna dobře, hlavně v té přechodové fázi dopředu. To se nám vlastně prali jen útočníci a nebylo to podpořeno záložní řadou, ale během první půle jsme i tak měli dvě velké šance, které jsme, bohužel, neproměnili. Do druhé půle jsme neudělali změnu, i když jsme měli nakoplého Jiráčka. Střídání přišlo až asi po deseti minutách hry, kdy naši hru neuvěřitelně zvedl Bauer a dal hře dopředu šťávu. Díky tomu jsme si vytvářeli nebezpečné situace. Jenže ani jedno mužstvo branku nevstřelilo. Obě mužstva měla štěstí, my dvě minuty před koncem, kdy tam ulítl Pilík mohl nám gól dát, a soupeř také na konci, kdy Jón nedal miliónovou šanci. Fotbal spravedlivý není, ale remíza tentokrát ano.“

„Jako nejlepšího hráče byl vybral Jiráčka, protože se sebezapřením jako hraje on tady takových hráčů v Sokolově moc neběhá. Celý týden laboroval se zraněním, vlastně absolvoval jen předzápasový trénink, kdy se obul, nechali jsme ho zatejpovat, tak i přesto, že dostal opět ránu asi ve 20. minutě prvního poločasu, tak zvládl celý zápas. Tenhle hráč prostě cedí krev a pro mě byl jednoznačně nejlepší on. Ale znovu musím vyzdvihnout také střídající hráče. Ti kluci na lavičce si musí uvědomit, že nemají jen sokolovský dres s nějakým číslem na zádech, ale jsou tam od toho, aby soupeře dorazili. A já musím říct, že Bauer i Jón tohle určitě ukázali.“

František Barát (Marila Příbram): „Hrály se dva rozdílné poločasy. Ten první byl opatrný, spíše zezadu. My měli o něco více ze hry, kdy jsme to zkoušeli často po pravé straně, ale vinou té finální přihrávky anebo tím, že nás na koncovku bylo v šestnáctce málo, tak jsme gól nejen že nedali, ale ani si nevypracovali žádnou šanci. Ty naše akce končily mezi penaltou a velkým vápnem nebo v zámezí. Vlastně jsme měli jen jednu dobrou příležitost. Druhá půle byla na můj vkus moc bláznivá, zejména pak závěr. Nevím proč k tomu došlo, my jsme nechtěli hrát vabank, ale dělali jsme spoustu nevynucených chyb, například stoper ještě bojoval o míč, ale pravý bek už byl někde na křídle. To byly chyby a domácí z toho měli příležitosti. Ty jsme my měli také, celkově si myslím, že jsme byli kombinačně lepší a Sokolov hrozil jen z brejků. Ĺ ancí bylo na obou stranách stejně, takže si myslím, že remíza je spravedlivá. Ale už kvůli divákům bych byl radši, kdyby to skončilo třeba 2:2. I tak ale diváci viděli vzrušující zápas, oboustranně nahoru-dolů. Ĺ koda jen, že nepadly i nějaké góly.“

„Nejlepší náš hráč? Tak jednoznačně jím je Otepka, ale co se týče týmového výkonu tak tam u něj mám výhrady, i když zrovna dneska se snažil hrát i defenzivně, což ne vždy dělá. Jinak bych řekl, že zkušení hráči nebyli oporou. Polodna se sice pere, ale pořád to není ono, co hrál v přípravě. To samé Hunal, kterého jsem musel vystřídat, protože to nebylo podle mých představ a také měl žlutou kartu, což při jeho stylu hry jsme také mohli dohrávat v deseti. Já bych nakonec asi ocenil výkon brankáře Hrušky.“