Zpět na » Synot liga » FK Teplice - FK Jablonec 97 1:0 (1:0)

Synot liga - FK Teplice - FK Jablonec 97 1:0 (1:0)

0

12.08. - Fotbalisté Teplic zvítězili i ve svém druhém vystoupení v lize a mají tak zatím plný počet bodů. Naopak Jablonec opět prohrál 0:1 a na svůj první bod teprve čeká.

Trenér Teplic Petr Rada už nemohl do hry poslat Krmaše, který přestoupil do Freiburgu a do hry také nenastoupil Kaufman. Hostující kouč Kozel nepostavil oproti minulému utkání do hry Rilkeho a Stožického.

Ihned po čtyřech minutách hry se do náznaku šance dostával mladý střelec Fenin, ale nakonec hru zbrzdil a vážnější ohrožení pro jabloneckou branku se nekonalo.

Aktivnější Teplice udeřily po čtvrthodině. Gól dal kdo jiný než Martin Fenin, když po centru Doležala přehlavičkoval Homolu. Gólman Ĺ pit neměl šanci.

Mírnou převahu domácích zbrzdil Rosa. Ten fauloval Flachbarta, dostal druhou žlutou kartu v zápase a musel se ze hřiště poroučet. Po jeho vyloučení se hrál vyrovnaný zápas a žádný tým si nevytvořil vážnější příležitost. Do kabin šly Teplice s jednogólovým náskokem.

Jablonecký kouč Kozel poslal do druhé půle místo Flachbarta a Korduly Váchu a Valentu. Udeřit však mohly znovu Teplice. Po stardadní situaci putoval míč od Gašparíka přes Doležala k Verbířovi, ale pro hosty nakonec míč šťastně skončil nad brankou.

Další šanci domácích měl Koukal, jeho křížná střela šla však vedle Ĺ pitovy brány.

Postupem času se pak do zakončení tlačili hosté. Nulíček se krátce po příchodu na hřiště na malém vápně dostal ke střele, kterou zblokoval stoper Lukáš a následnou Zelenkovu dorážku zase reflexivně vyrazil gólman Slavík. Zahrotil také Fukal z trestného kopu. Jeho nadějná střela skončila těsně mimo.

Teplice nakonec těsné vedení udržely a radují se ze zisku tří bodů.

FK Teplice - FK Jablonec 97 1:0 (1:0)

Branky: 15. Fenin

Rozhodčí: Franěk - Filípek, Zlámal. ŽK: Rosa, Klein - Fukal, Baranek, Kordula, Hloušek, Zelenka. ČK: Rosa

Teplice: Slavík - Merzič, Lukáš, Klein, Rosa - Verbíř, Doležal, Sabou, Gašparík (82. Mareš) - Fenin (90. Kroupa), Smíšek (25. Koukal)

Jablonec: Ĺ pit - Fukal, Eliáš, Homola, Hamouz - Flachbart (46. Vácha), Baranek, Kordula (46. Valenta), Hloušek (69. Nulíček), Krejčí - Zelenka

Diváci: 4 950