Zpět na » Synot liga » Hradec vede bez ztráty bodu

Synot liga - Hradec vede bez ztráty bodu

0

12.08. - Fotbalisté Hradce Králové vyhráli v neděli těžký duel v Olomouci s místním HFK a vyhoupli se tak na čelo druhé ligy. Hradec má jako jediný tým plný počet bodů.

Naopak na posledních dvou místech jsou týmy, které dosud nebodovaly. Jedním z nich je Dukla Praha, která dnes prohrála v Čáslavi. Druhý tým bez bodu je Třinec, který měl sestupové starosti i minulou sezónu.

Čáslav – Dukla Praha 2:0 (1:0)
V souboji týmů, kterým se první kolo nepovedlo, byla úspěšnější Čáslav. Dukla byla Čáslavi místy dokonce lepší než domácí, a tak může být pro ní výsledek 0:2 trochu krutý. Dukle patřily vždy začátky poločasů, domácí je však vždy nekompromisně potrestali a udělili tak Dukle lekci z produktivity. V závěru utkání si pak Čáslav výhru pohlídala s přehledem.
Branky: 25. Schulmeister, 67. Kurák. Rozhodčí: Moudrý - Drastík, Tacina. ŽK: Kotrba - Michal. Diváci: 810.
Čáslav: Zich - Kotrba, Mráz, Skoupý, Zachariáš - Kurák (83. O. Sedláček), Kocourek, Haniak, Hozda - Schulmeister (80. Veselý), Strnad (90. Slezák).
Dukla Praha: F. Rada - Mikula, Kuděla, Hubka, Daněk - Michal, Ludačka,
Hanus (67. Böhm), Volek (46. Holub) - Svatonský, Kunc.

HFK Olomouc – Hradec Králové 1:2 (1:2)

Hradec Králové vyhrál díky lepší první půli, ve které byl lepší, a zajistil si v ní rozhodující náskok. Ve druhém poločase se pak domácí snažili, ale vyrovnat nedokázali.

S podmáčeným terénem se lépe vyrovnali hosté a v 19.minutě to potvrdili brankou Boušky z rohového kopu 0:1. Hradečtí ani po vstřelené brance nepolevili v nasazení a hrozili i nadále. Ve 23.minutě vyprášil brankáři Doležalovi rukavice tvrdou střelou Svoboda. Holický celek vyrovnal stav utkání v 26.minutě, když po přihrávce Lošťáka vypálil nechytatelně Jarda Grim pod břevno brankáře Lindra 1:1. Nakonec však vítězství strhli na svou stranu hosté, když si v 38.minutě naběhl na centrovaný míč Vít a hlavou na přední tyč propálil brankáře Doležala podruhé. V závěru utkání se holičtí snažili vysunutím Ondřeje Kalvody do útoku skóre vyrovnat, ale jejich snažení bylo nulové, a tak si všechny tři body odvezli hosté.

Branky: 26. Grim - 20. Dvořák, 39. Vít. Rozhodčí: Moláček - Szarowski, Lakomý. ŽK: Zlatohlavý, Doležal - Ĺ merda, Bouška, Dvořák. Diváci: 826.
HFK Olomouc: Doležal - Lošťák, Kotůlek, Kalvoda, Josefík - Spáčil (15. Janeček), Grim, Zlatohlavý, Ĺ kuta (65. Krutý) - Korčián, Zmeškal (46. Vodák).
Hradec Králové: Lindr - Pospíšil (86. Gavula), Wozniak, Vít - Ĺ merda (34. Rezek), Karal, Bouška, Černý, Kaplan - Dvořák, Svoboda (68. Pilař).