Zpět na » Synot liga » Slavia - Kladno 2:0 (0:0)

Synot liga - Slavia - Kladno 2:0 (0:0)

0

12.08. - Před zraky více než pěti tisíc diváků porazila Slavie Kladno brankami Volešáka a Ĺ micra Kladno 2:0, které navíc dohrávalo bez vyloučeného Farbáka.

Ač se slávisté více než celý první poločas trápili, po úderu sparťanského odchovance Volešáka a Ĺ microvo proměněné penaltě dohráli v pohodě zápas.

Trenér Slavie Jarolím nemohl počítat do zápasu se zraněnými Vorlem, Latkou, Ĺ ventem a Hubáčkem a v základu se tak objevili Volešák s Ivanou. Nejsilnější sestavu nesložili ani hosté, kterým chyběli Gecov s Dočkalem kvůli dohodě klubů. Oba hráči jsou totiž v Kladně na hostování právě ze Slavie.

V úvodu první půle byli aktivnější hosté, kteří dvakrát prověřili brankáře Vaniaka. Ten však byl jak při střele Zachariáše, tak při pokusu Cigánka připraven a oba střelecké pokusy zneškodnil. Poté si slávisté začali vytvářet územní převahu, ovšem ke vstřelení úvodní branky zápasu to nevedlo.

Ĺ micer trefil pravačkou pouze boční síť, chvíli na to přihrál Dřížďalovi, který však přestřelil. A šance Slavie přibývaly: Janda neprostřelil padajícího brankáře Pavlíka, Vlček trefil pouze brankáře hostí aodražený míč od kapitána domácího týmu vykopával z brankové čáry Farbák.

Po půl hodině hryznovu zaúařdoval Vaniak, když zachránil Slavii po střelách Grosse a nedlouho poté i Zachariáše. Tím však veškeré vážnější akce hostí během první půle skončily, naopak Kladno začalo zdržovat hru a rozhodčí Kovařík udělil dvě žluté karty právě za zdržování Pavlákovi s Grossem.

Když v samém závěru poločasu přesprintoval Ivana po pravé straně obranu hostí a odcentroval směrem k Vlčkovi, ten stihl jeho přihrávku tečovat a míč se lehce otřelo tyč branky Pavlíka. Skóre se však neměnilo.

Na začátku druhého poločasu vystřelil po akci Volešáka a Ĺ micra Vlček vedle brány, ovšem další akci po Vlčkově centru přetavil v úvodní branku zápasu sparťanský odchovanec Volešák.

Hra domácích se uklidnila, zatímco hosté měli v obraně stále čím dál tím více práce. Po pár minutách přišo velké zaváhání a Farbákovo sražení Ivany "odměnil" rozhodčí Kovařík nařízením pokutového kopu a udělením žluté karty pro pronivšího se hráče. Ĺ micer nařízenou penaltu proměnil a Farbák vztekle nakopl míč, za což se poroučel pod sprchy.

Během zbývajících třiceti minut mohl přidat další branku Vlček, kterému však nebylo přáno skórovat a v 63. minutě vystřídal, branku nevsítil nai Ĺ enkeřík v samém závěru zápasu.

Branky: 50. Volešák, 59. Ĺ micer z pen. Rozhodčí: Kovařík - Večeřa, Pelikán. ŽK: Pavlík, Gross, Farbák (všichni Kladno). ČK: 59. Farbák. Diváci: 5237.

Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Dřížďal - Janda (73. Kalivoda), Volešák, Tavares (76. Belaid), Ĺ micer - Ivana, Vlček (63. Ĺ enkeřík). Trenér: Jarolím.
Kladno: Pavlík - Gross, Killar, Farbák, Hoffmann - Cigánek (63. Beneš), Hlava (46. Zoubele), Ĺ elicha, Čáp - Zachariáš, Jeslínek (54. Vršajevič). Trenér: Ĺ ilhavý.