Zpět na » Synot liga » Viktoria Žižkov - 1. FC Brno 3:4 (1:2)

Synot liga - Viktoria Žižkov - 1. FC Brno 3:4 (1:2)

0

12.08. - Domácí premiéra se Pražanům nepovedla. Brno, které v minulém kole uhrálo bezbrankouvou remízu se Zlínem, tentokrát vstřelilo čtyři branky a připsalo si první vítězství v letošní sezoně.

Žižkovský hrdina v zápase v Boleslavi Moughfire zůstal opět pouze na lavičce. Hostující kouč Uličný poslal poprvé do základní sestavy stříbrného medailistu z MS do dvaceti let Kubáně, který je v Brně na hostování ze Slovácka.

Slušně zaplněný žižkovský stadion se těšil na první ligu. Diváci viděli sedm branek, ovšem většina padla do domácí sítě.

Brněnští fotbalisté chtěli od začátku napravit své domácí zaváhání a tlačili se do útoku. Hosté měli územní převahu a ve 13. minutě poprvé vážněji zahrozili. Domácí brankář Pařízek si musel poradit s tvrdou střelou Střeštíka.

První gól zápasu dal hostující Holek. Ten si nejprve narazil s Doškem, poté obešel domácího obránce a překonal Pařízka - 0:1. Vedení Brňanům nevydrželo dlouho. Za dvě minuty po brněnském gólu tvrdou střelou vyrovnal Kušnír.

Přesto šli do kabin spokojenější fotbalisté Brna. Ăštočník Pacanda postupoval z pravé strany podél brankové čáry, posunul míč Kaloudovi, který přihrával před branku, kam si dobře naběhl Došek. Jeho první střelu z několika kroků ještě žižkovský brankář Pařízek vyrazil, ale pak už Došek skóroval snadno. Domácí pak měli ještě šanci na vyrovnání, ale Labantova střela těsně minula hostující bránu.

Vstup do druhé půle se dokonale povedl hostům. Po Střeštíkově centru se hlavou trefil Tomáš Došek a Brno vedlo o dva góly.

Žižkov hrozil hlavně ze standardních situací, ty si však Brňané hlídali a drželi dvoubrankové vedení. A v 60. minutě pak znovu udeřili! Milan Pacanda šel sám na gólmana Pařízka, ten jeho první pokus zmařil, ale na dorážku hostujícího útočníka už neměl nárok.

Pražané ale zbraně nesložili. V 70. minutě snížil Ĺ vancara a vykřesal tím pro domácí naději alespoň na remízu. Žižkovští hráči se tlačili do útoku, několikrát vytvořili v hostujícím pokutovém území zmatek, ale gól Kaloda na 3:4 přišel pozdě.

Brno už těsný výsledek udrželo a odváží si z Prahy tři body.

Viktoria Žižkov - 1. FC Brno 3:4 (1:2)

Branky: 35. Kušnír, 71. Ĺ vancara, 90. Kalod - 32. Holek, 42. a 49. Došek, 61. Pacanda

Rozhodčí: Příhoda - Lhoták, Teuber. ŽK: Ĺ vancara, Bukač, Kušnír- Siegl, Střeštík, Polách

Žižkov: Pařízek - Kučera, Labant, Besta, Ĺ ťastný - Kušnír, Pilař (65. Bažík), Novotný, Stracený (65. Moughfire) - Bukač (74. Kalod), Ĺ vancara
Brno: Lejsal - Kubáň, Trousil, Pavlík, Siegl – Kalouda (71. Besta), Holek, Polách, Střeštík (76. Okleštěk) – Došek (90. Večeřa), Pacanda

Diváci: 4 211