Zpět na » Synot liga » Sokolov nakonec s Příbramí bez branek

Synot liga - Sokolov nakonec s Příbramí bez branek

0

11.08. - Sokolov ač měl ve druhém poločase převahu, branku vstřelit nedokázal, a tak se s Příbramí rozešel smírně. V dalších zápase se radovala Jihlava a premiérově v druhé lize také hráči Bohemians Praha.

Třinec – Jihlava 0:2 (0:0)

V Třinci si našlo cestu na stadion lehce přes tisíc diváků. Domácí jim toho ale moc nepředvedli, a tak si z utkání odváží tři body Jihlava. Ta odčinila své domácí zaváhání s HFK Olomouc.

V první půli měl dvě velké šance Faldyna, ale ani jedna gólem neskončila. Nejprve ho vychytal gólman Bruk a v jeho druhé šanci jeho střelu odkopával z brankové čary Pindor.

První část druhé půle patřila jednoznačně Pavlovi Simrovi. Nejprve ale Vysočinu podržel Tulis, který výborně vychytal Jakuse. O dvě minuty později vstřelil Pavel Simr po přihrávce Mezlíka svůj první gól a o minutu později dorazil střelu Rabušice, která předtím skončila na tyči. O další minutu později jeho představení skončilo, protože byl střídán.

Do konce zápasu se pak už nic podstatného neudála, a tak si Jihlava veze zasloužené tři body z Třince.

Branky: 63. Simr, 64. Simr. ŽK: Malíř, Černý, Kořínek - Mezlík. Rozhodčí: Hájek - Čecháček, Santarius. Diváků: 1021
Třinec: Bruk - Pindor, Martinčík, Krejčíř, Matěj - Zítka, Kořínek, Malíř, Lisický – Jakus, Dombi (79. Čelůstka).
Jihlava: Tulis, Bartoš, Kadlec, Gebreselassie, Ĺ edivý - Mezlík, Drga, Veselý (90. Čermák), Lovětínský – Faldyna (61. Rabušic), Simr (65. Vácha).

Bohemians Praha – Ăšstí nad Labem 2:1 (0:1)

Bohemians Praha získali své první body po výprasku v Hlučíně. O výhře rozhodl pouhé dvě minuty před koncem David Zoubek. Přitom hosté vedli již od 14. minuty, ale utkání ovlivnilo vyloučení ústeckého gólmana Nováka.

Branky: 68. Brezina, 88. Zoubek - 14.Boček. ŽK: Boček, Haník - Valenta, Boček, Džuban, Benčík. ČK: 34 Novák (Ăšstí nad Labem). Rozhodčí: Adámek - Douda, Ĺ těrba
Bohemians: Belaň . Macháček, Olejník, Obermajer, Hajník (90. Majer) - Fenyk, Galbavý, Zoubek, Brezina - Ibe, Jendruščák (46. Bartoš)
Ăšstí n.L.: R. Novák - T. Novák, Valenta, Richard, Benčík – Bereš (61. Martykán), Fousek (74. Franc), Benko, Boček - Džuban, Karlík (35. Divecký)

Sokolov – Příbram 0:0

V Sokolově se utkaly týmy, které v minulém kole neuspěly. Sokolov nestačil v kvalitním zápase na Slovácko a pro Příbram je bod z domácího zápasu s Fulnekem rozhodně málo.

Zápas začali lépe hosté. Už ve třetí minutě vystřelil nebezpečně Otepka a v domácích ochozech to jen zahučelo. Od 15. minuty si Příbram začala postupně vytvářet převahu, ale z ní její fotbalisté nic nevytěžili. Do vedení však mohli jít v prvním poločase domácí. Jiráček s Vondráškem šli sami na branku v cestě jim stál už pouze Hunal, který také Příbram nakonec zachránil od téměř jistého gólu.

Druhá půle přinesla zcela odlišný obraz. Domácí se snažili strnout vítězství na svou stranu, ale doplatili na koncovku. V 61. minutě hlavičkoval nepřesně Vondrášek po dobrém centru Jiráčka. Skórovat ale mohla i Příbram, jenže Sokolov podržel po rohovém kopu Kubásek. Sokolov pak měl taky šanci po standardní situaci, ale Bakešovi zkazil radost gólman Hruška. Tolik kýženou branku mohl vstřelit osm minut před koncem Hájovský, ale jeho střela z vápna se jen těsně do branky nevešla. Baník pak měl ještě jednu šanci. Jón minutu před koncem tváří v tvář proti Hruškovi neuspěl. Žižkovského gólmana sice lobem překonal, ale přestřelil i branku. Utkání tak skončilo bez branek.

Oba týmy tak stále čekají na vítězství. Hosté si připsali svůj druhý bod.

Ohlasy trénerů po zápase:
Kočí (Sokolov):
První poločas jsme do zápasu nevstoupili dobře, protože někteří hráči neunesli tlak prostředí. Naši hru ve druhém poločase nakopl neuvěřitelně Bauer. Skončilo to 0:0, ač jsme měli více šancí než Marila.

Barát (Příbram):
Rozdělil bych to na 2 poločasy, v prvním jsme byli lepší, ale nic jsme z toho nevytěžili, ve druhém jsme dělali spoustu chyb a domácí z toho měli šance. Výsledek je spravedlivý, kvůli divákům bych si ale přál, aby byl výsledek 2:2 nebo 3:3.

ŽK: Jón - Hejdůšek, Nechvátal, Hunal, Navrátil. Rozhodčí: Kocourek – Košec, Mencl. Diváků: 2170.
Sokolov: Kubásek – Němeček, Bartůněk, Novák, Hájovský - Bakeš, Kura, Frohna (53. Bauer), Jiráček – Vondrášek (63. Jón), Milka,.
Příbram: Hruška -Pleško, Hunal (46. Navrátil), Penc, Hejdůšek – Otepka, Tarczal, Nechvátal, Ĺ indelář (63. Pilík) - Polodna, Klesa (79. Huňa).