Zpět na » Synot liga » FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 0:0

Synot liga - FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 0:0

0

11.08. - V dnešním utkání 2. kola české ligy se čekalo od Sparty, že vyhraje v Plzni. Jenže ani početná výhoda v posledních třiceti minutách zápasu ji nestačila ke vstřelení branky. Díky bezchybným výkonům brankářů svítilo od začátku až do konce na ukazateli skóre 0:0. Celek Plzně tak prolomil jedenáctiletou sérii domácích porážek od Sparty.

Fotbalisté Sparty nenastoupili do utkání s plzeňskou Viktorkou v kompletním složení. „Rudým“ opět chyběl kapitán Tomáš Řepka za žluté karty z loňského ročníku, dále v základní sestavě scházeli Horváth, který má problémy s nataženým svalem. Do hry ani nezasáhl stříbrný reprezentant z MS dvacítek Jan Ĺ imůnek, který seděl na lavičce.

Slušně zaplněný stadion viděl během první půle nekvalitní fotbal, ale oba týmy si vytvořily nějaké nebezpečné šance. Tu první vytvořili hosté, když už v 5. minutě Hušek poslal krásný centr na Kuliče, ale plzeňský brankář Daněk svým pádem po míči mu nedal příležitost vystřelit.

Obraz hry oproti první půli byl úplně opačný, diváci měli možnost vidět několik krásných útočných akcí. Ĺ ance byly na obou stranách, ale nikdo z obou mužstev nedokázal vstřelit gól, a tak se aktéři dnešního duelu rozešli smírně. Rozhodčí Kociáň během tohoto utkání rozdal 11 žlutých karet, poslední půlhodinu hry hráli Plzeňští v oslabení, když domácí hráč Smola viděl od sudího již druhý žlutý kartonek, který znamenal konec jeho účinkování v tomto zápase.

FC Viktoria Plzeň – AC Sparta Praha 0:0
ŽK: Fillo, Smola, Muller, Malár, Procházka, Zakopal - Limberský, Kisel, Matušovič, Rezek.
ČK: Smola.
Diváci: 7887 (vyprodáno)
Rozhodčí: Kocian - Wilczek, Gallo.

Plzeň: Daněk - Procházka, Müller, Zakopal, Smola - Fillo (88. Malcharek), Rada, Trapp, Ĺ íma - Jarolím (64. Malár) - Psohlavec (57. Smejkal).
Sparta: Poštulka - Pospěch, Brezinský, Kadlec, Kladrubský - Kisel (66. Žofčák), Abraham (90. Rezek), Hušek, Limberský (63. Matušovič) - Došek, Kulič.