Zpět na » Synot liga » Opava se rozešla se Slováckem bez branek

Synot liga - Opava se rozešla se Slováckem bez branek

0

11.08. - Zklamáni museli odcházet fanoušci Opavy ze stadionu v Městských sadech. Ve šlágru druhého kola totiž neviděli ani jednu branku. Ve druhém podvečerním zápase přehrál Fulnek Vítkovice jasně 3:0.

Do branky Slovácka se postavil Václav Marek, a tak bylo jasné, že na nová posila Petr Bolek od začátku nenastoupí. Naopak Opava představila svou nejčerstvější posilu Milana Matulu v základní sestavě. Nedošlo tak na souboj bývalých hráčů Liberce a nových posil obou týmů.

Zajímavou variantu zvolil trenér Opavy Jiří Neček. Do základní sestavy zařadil jak mladíky Halašku a Kozáka, tak i Dušan Půdu. Na hřišti měl tedy typické tři útočníky. Halaška hrál ovšem ze zálohy a na tomto postu nijak nezářil, a i proto byl střídán v 51. minutě Dujkou.

Opava se snažila v domácím prostředí o svůj tradiční nátlakový fotbal, ale žádnou výraznější šanci si její fotbalisté v 1. poločase nevypracovali. Naopak příležitosti měli hosté. Střeli Racka a Stýskali bravurně chytil gólman domácích Otokar Novák, a tak i díky němu se šlo do kabin za stavu 0:0.

Hráči Slovácka měli šance i po přestávce, ale domácí opět podržel jejich gólman. Vyhrát mohla ale i Opava. Největší šanci měl navrátilec do základní sestavy Libor Kozák. Ten nedokázal usměrnit hlavou míč do sítě a navíc se při tom zranil. Místo něj naskočil Sluka. V závěru byl ještě zbytečně za protesty vyloučen opavský Partyš. Gól tedy nepadl ani ve druhém poločase, a tak šlágr kola skončil bez branek.

Opava – Slovácko 0:0
Rozhodčí: Mikel - Peřina, Dobrovolný. ŽK: Partyš - Stýskala, Ineman, Kaspřák, Činčala, Vrba. ČK: 90+1. Partyš. Diváci: 3656.
Opava: Novák - Kiša, Pejša, Matula, Víšek - Halaška (51. Dujka), Wirth, Barteska, Partyš - Kozák (64. Sluka), Půda
Slovácko: Marek - Kaspřák, Ĺ imáček, Ineman, Němčický - Racko (66. Ĺ ultes), Stýskala, Görner (27. Vrba), Eismann - Činčala (72. Sloboda), Chmelíček

Fulnek Vítkovice 3:0 (3:0)
Zápas patřil jednomu muži a to domácímu Ondřejovi Smetanovi. Ten vstřelil během 36 minut první půle čistý hattrick a rozhodl tak o osudu zápasu. Ve druhém poločasu domácí v pohodě zápas kontrolovali.
Branky: 4., 23. a 36. Smetana. Rozhodčí: Paták - Ardeleanu, Vysloužil. ŽK: Smetana, Koštuřík - Baláž, Nosko, R. Ditrich, Prohazska. Diváci: 1320.
Fulnek: J. Pospěch - Michal Vyskočil, Doležal, Kovář, Staš - M. Sokol, Slončík (80. R. Krása), P. Dittrich, Vajda (61. Lukaštík) - Smetana (67. Koštuřík), Malohlava
Vítkovice: Paleček - Nosko, Derych, Hromkovič, T. Mikulenka - Valášek, R. Ditrich (Novák), Motyčka (85. M. Ĺ vec), Baláž - Jandík (46. Schön), Prohazska.