Zpět na » Synot liga » FC Tescoma Zlín - SK Dynamo České Budějovice 1:0 (1:0)

Synot liga - FC Tescoma Zlín - SK Dynamo České Budějovice 1:0 (1:0)

0

11.08. - Zlín zažívá svůj povedený start do ligy. Po vybojované remíze s favorizovaným Brnem přišlo na řadu domácí vítězství nad českobudějovickým Dynamem, které inkasovalo jedinou branku zápasu už v první minutě.

Zlínští fotbalisté vstoupili do zápasu výborně, když už v první minutě se radovali z rychlého gólu! Kraus přihrál v pokutovém území na Libora Žůrka, který pak pohotově dorazil míč do odkryté branky – 1:0. První poločas přinesl mnoho zajímavých šancí ke skórování na obou stranách a diváci se nemohli nudit.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí. V 48. minutě mohl Kraus zvýšit stav na 2:0. Zlínský útočník dostal od Vidličky nacentrovaný míč, který hlavou mířil směrem na hostující bránu Kučery, který ovšem tento pokus chytil. Velkou příležitost k vyrovnání měl Jungr, ale jeho střelu bravurně vyrazil brankář Baranek. V 71. minutě šla Tescoma do oslabení, když Bača po obdržení druhé žluté karty musel jít předčasně do sprch. Jenže o dvě minuty později se počet hráčů na obou stranách srovnal, když sudí Matějek vytáhl červenou kartu pro českobudějovického Horejše, který hrubě fauloval protihráče Ĺ mahaje. Do konce zápasu se už nic podstatné nedělo, a tak zlínská Tescoma může slavit svoji první výhru v novém ročníku Gambrinus ligy. Nebýt výborných zásahů obou brankářů, tak zlínská Letná mohla vidět více branek než jediný, který padl hned na začátku duelu. Slušně zaplněný stadion viděl docela kvalitní fotbal.

FC Tescoma Zlín – SK Dynamo České Budějovice 1:0 (1:0)
Branka: 1. Žůrek.
ŽK: Bača, Baránek - Jungr, Hílek, Radzinevičius, Homoláč.
ČK: 73. Bača - 75. Horejš.
Rozhodčí: Matějek - Slavík, Handlíř.
Diváci: 3572.

Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Zbožínek, Pazdera - Kraus (66. Konečník), Zúbek, Ĺ mahaj, Zapletal (86. Elšík) - Bača, Žůrek (74. Vrtělka).
Č. Budějovice: Kučera - Peroutka (55. Plichta), Horejš, Homoláč, Ĺ míd - Plocek, Hílek, Vozábal (48. Adamec), Jungr (83. Mrkvička), Černý - Radzinevičius.